Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Kubota BX 2350

 

Vývojom rady BX otvorila firma KUBOTA pre svojich zákazníkov úplne novú kategóriu kompaktných traktorov. Sú užívateľsky veľmi príjemné. Predstavujú prvé modely, u ktorých je kombinovaný výkon a všestrannosť s ovládateľnosťou a jednoduchou obsluhou žacích traktorov, navyše v spojení s už legendárnou spoľahlivosťou a životnosťou výrobkov firmy KUBOTA.

Tieto vlastnosti predurčujú model BX na použitie ako pre súkromných užívateľov, tak predovšetkým pre profesionálov, ktorí vyžadujú väčšiu všestrannosť, rozsiahlejšiu paletu výkonov a rozšírenú možnosť použitia príslušenstva.

Model BX 2350 je zdokonaleným nástupcom predchádzajúceho veľmi úspešného modelu BX 2200 E / D. Pri kompaktných rozmeroch je teraz ešte výkonnejší, komfortnejší a mnohostrannější.


VÝKON A KOMFORT

Motor
BX2350 teraz disponuje trojvalcovým, kvapalinou chladeným, dieselovým motorom o výkone 23 PS, a môže byť tak používaný po celý rok pre najrôznejšie práce. Motor s dlhou životnosťou podáva potrebný výkon a vďaka náhonu na všetky kolesá poskytuje traktor lepšiu trakčnú silu, najmä pri práci v extrémnych terénnych podmienkach. Vysoká ťažná sila je nenahraditeľná pri použití čelného nakladača a pre práce s ťahaným náradím. K štandardnej výbave BX2350 patrí servoriadenie, ktoré prispieva k zníženiu únavy vodiča.

Chladenie
Chladič BX2350 nie je umiestnený príliš vpredu, ako je obvyklé u ostatných traktorov, ale v strednej časti. Vzduch je nasávaný u vodiča a v priestore okolo motora je odvádzaný dopredu. Tým sa zabraňuje prehriatiu následkom nasávania nečistôt do rebier chladiča a súčasne je priestor u vodiča lepšie ochladzovaný.

Obslužný komfort
Vzhľadom na vyšší jazdný komfort má BX2350 pozmenené uloženie pedálov. Pedále pre jazdu vpred a vzad sú oddelené a ovládacia páka pre zapnutie náhonu na všetky kolesá je umiestnená po strane sedadla vodiča. Vodič má tak viac priestoru. Miesto vodiča je o 102 mm širšie a o 51 mm dlhšie než u predchádzajúcich modelov rady BX a poskytuje tak výrazne viac priestoru pre nohy.

Prístrojová doska
Na novej prístrojovej doske s digitálnym otáčkomerom je možné ľahko kontrolovať všetky dôležité funkcie traktora. Ovládanie reflektorov, výstražných svetiel a húkačky sa vykonáva jedným vypínačom, čo tiež uľahčuje obsluhu. Nový traktor BX2350 je vybavený digitálnym otáčkomerom, ktorým je možné kontrolovať počet otáčok motora, najmä pri použití hnacie hriadele. Pri vypnutom motore sa na ukazovateli namiesto počtu otáčok objaví počet prevádzkových hodín.


Všestrannosť

Trojbodový zadný záves
Zadný trojbodový záves so zdvíhacou silou 550 kg patrí k štandardnej výbave. Umožňuje použitie najrôznejšieho náradia a príslušenstva so zadnou montážou. Pre pripojenie príslušenstva s čelnou montážou je potrebné vybaviť traktor čelným zdvíhacím zariadením a samostatným predným hnacím hriadeľom (dodávané na objednávku).

Prídavný riadiaci ventil
K štandardnej výbave traktora BX patria dva zadné prídavné riadiace ventily, ktoré vytvárajú predpoklady pre používanie príslušenstva so zadnou montážou.

Ovládanie hydrauliky zadného trojbodového závesu
Nový a citlivý regulačný ventil umožňuje veľmi presné a pohodlné ovládanie zadnej hydrauliky. Pomocou ovládacej páky je potom možné docieliť presného nastavenia a uľahčiť montáž a demontáž pracovných zariadení.

Ovládanie a montáž predného príslušenstva
Hydraulické hadice čelného nakladača sú uložené na vnútornej strane kyvného ramena, a tým lepšie chránené. Navyše vďaka tomuto umiestneniu, hadice nebránia vo výhľade. Čelný nakladač traktora BX je vybavený novou opierkou, ktorá uľahčuje montáž a demontáž. Okrem toho sú týmto spôsobom lepšie chránené hadice pri sklopenej opierke.

Ovládacia páka čelné hydrauliky
Zaujímavou novinkou v štandardnej výbave traktora BX2350 je ovládanie čelného zariadenia pomocou jednej páky. Vďaka tomu je možné rýchlo a jednoducho namontovať čelné príslušenstvo. Ergonomické riešenie umožňuje bezpečnú a jednoduchú obsluhu.

Ovládanie žacieho ústrojenstva
Medzinápravové trojnožové žacie ústrojenstvo je ponúkané v troch variantoch záberu pre uspokojenie rôznych požiadaviek na kosenie. Hodí sa výborne pre profesionálne použitie, pri ktorom je treba docieliť optimálnu kvalitu kosenia. Voliť možno medzi zábermy 122 cm, 137 cm a 152 cm. Navyše disponuje BX systémom rýchlej montáže, centrálnou predvoľbou nastavenia výšky kosenia, robustným kĺbovým hriadeľom pre bezproblémový prenos sily od hnacej prevodovky k žaciemu ústrojenstvu a veľkou svetlou výškou pre kosenie v nerovnom teréne .

Tempomat
Pre zvýšenie komfortu pri kosení väčších plôch je možné využívať tempomat, ktorý je súčasťou výbavy BX2350. Otočením vypínača za jazdy je jazdná rýchlosť zafixovaná a udržiavaná na konštantnej hodnote bez potreby držať nohu na pedáli.

Technické údaje Kubota BX 2350
Motor
model Kubota D902
typ E-TVCS
počet valcov 3
výkon kW (PS) 18,5 (25,2)
zdvihový objem 898 cm3
objem palivovej nádrže 25 litrov
Prevodovka
Pohon 4x4 s moznosťou vyradiť pohon prednej nápravy
počet rýchlostí 9 vpred/ 9 vzad
max. rýchlosť 15 km/h
brzdy kotúčové, v olejovom kúpely
riadenie hydrostatické
Hydraulika
výkon čerpadla 23,5 l/min
kapacita zdvihu 550 kg
kategória 3-bodového závesu I.
Rozmery
dĺžka 2554 mm
šírka 1145 mm
výška 2165 mm
rázvor kolies 1400 mm
svetlá výška 175 mm
rozchod kolies vpredu 910 mm
                            vzadu 820 mm
hmotnosť 625 kg
otáčací rádius s brzdami 2,3

Fotografie Kubota BX 2350

Kubota BX 2350Kubota BX 2350Kubota BX 2350Kubota BX 2350Kubota BX 2350

Videá Kubota BX 2350

Dokumenty Kubota BX 2350

Servis techniky Kubota v SR zabezpečuje:Hollého 164
922 07 Veľké Kostoľany

Telefón +421 33 7781 170
Fax +421 33 7781 170
Email supa@supa.sk
Web

Na všetky stroje u nás zakúpené vykonávame v našom odbornom servise o rozlohe 250 m2 záručný a pozáručný servis našimi profesionálne školenými pracovníkmi. Na všetky produkty Kubota dodávame i náhradné diely.
Dodávka náhradných dielov sa realizuje Vašou osobnou návštevou, poštou alebo expresnou službou do 24 hod.

Servis vykonávame aj na počkanie po telefonickom dohovore, i externe do 24 hodín po dohode so servisným oddelením.

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo