Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Quadrant 3200

Zberací lis na hranaté balíky Claas Quadrant 3200

 

S lisom Quadrant 3200 sa oplatí počítať
Lisy Quadrant 1200 začali už v roku 1987 výrobu balíkov s rozmermi 120 x 70 cm. Lisom Quadrant 2200 vytvoril CLAAS následne úplne novú koncepciu lisov vyznačujúcu sa vynikajúcim výkonom priechodnosti a osvedčenou spoľahlivosťou. Generácia lisov 3200 ponúka okrem už spomínanej zvýšenej priechodnosti nové ovládanie predlisovacej komory a ďalšiu generáciu FINE CUT.

 

Zberacie ústrojenstvo

So všetkými riadkami je rýchlo hotový
Lis Quadrant 3400 je vhodným strojom pre zber a lisovanie aj tých najväčších a nerovnomerných riadkov, pretože jeho zberacie ústrojenstvo je 2,10 m široké a obsahuje POWER Feeding SYSTEM.

Dokonalé kopírovanie povrchu
Materiál je zbieraný rýchlo a bezo zvyšku. Akumulátory tlaku neustále nadľahčujú zavesenie zberacieho ústrojenstva a veľké kopírovacie kolesá ho udržujú v stope. Kombinácia týchto dvoch systémov zaisťuje dokonalé kopírovanie povrchu aj pri zatáčaní.

Plynulý tok materiálu
Quadrant 3400 je vybavený novým systémom POWER Feeding SYSTEM, ktorý navýšil otáčky urýchľovacieho slimáka o 30%. Materiál je odobratý od zberacieho ústrojenstva, zrýchlený a odovzdaný k rotoru. Rýchlosť materiálu sa navýši v priemere na 4,7 m / s. Výsledkom je zvýšenie výkonu lisu o 20% oproti lisu Quadrant 2200.

Usmerňovacie valce
Urýchľovací  šnek je osadený agresívnymi podávačmi, ktoré transportujú materiál rotoru. Usmerňovacie valce pritláčajú materiál k zberaciemu ústrojenstvu, podporujú funkciu slimáka a rovnomerne dávkujú materiál, keď príde na zber nerovnomerných riadkov.


Vkladacie ústrojenstvo

Dobrý rez a optimálne plnenie lisovacej komory. To je najlepší recept na dokonalý balík s maximálnym zlisovaním.

Agresívny rotor
POWER Feeding SYSTEM odovzdáva urýchlený materiál do rotora na novom lise QUADRNT 3200 dokonca ešte rýchlejšie. Ten ho prevezme a ešte urýchli a podá do predkomory. To  garantuje homogénny tok materiálu a zvýšenú hltnosť.

CLAAS ROTO CUT
Energetická, chutná senáž s optimálnou fermentáciou kyselinou mliečnou je základným predpokladom pre vysokú dojivosť v stajni. K tomu potrebujete tri veci: krátku siláž, vysoký lisovací tlak a vylúčenie kyslíka. CLAAS ROTO CUT umožňuje dĺžku rezanky 45 mm vo vynikajúcej kvalite. Vďaka vyšším otáčkam o 30% je možná frekvencia rezania 4.000 rezov za minútu.

Krátka rezanka so systémom FINE CUT
Krátka slama porezaná rezacím ústrojenstvom FINE CUT v Quadrant 3200: Ani jedna stonka nie je dlhšia ako 20 mm, všetko čisto a bez prachu porezania a zlisované do pevných balíkov priamo na poli.

Lisy CLAAS Quadrant 3200 s novým rezacím ústrojenstvom FINE CUT vyrábajú krátku slamu bez strát a bez prachu priamo na poli. Nová generácia rezacieho ústrojenstva FINE CUT s rezacím kanálom vybaveným 49 nožmi otvára úplne nové poňatie kvality slamy a rezania. Vďaka zvýšenej frekvencii rezania nad 35.000 rezov sa zvýšil nielen výkon, ale je zaručená aj presnosť rezu.

Slama je rezaná pri rozstupe nožov 20 mm a lisovaná do pevných balíkov. Všetkých 49 nožov reže plynulým pohybom a sú usporiadané tak, aby spotreba energie bola čo najmenšia. To znižuje spotrebu energie, podstatne šetrí palivo a zaručuje, že s rezacím ústrojenstvom FINE CUT budete môcť vyrábať krátku slamu za podstatne výhodnejších podmienok, ako napríklad pri rezaní slamy bežnou rezačkou.

 


Predlisovacia komora

INTELIGENT Feeding SYSTEM - Nastaviteľné ovládanie podávacieho ústrojenstva.

Inteligentný plniaci systém
Vysoká zlisovateľnosť a dokonalý tok materiálu boli pri lise Quadrant vždy zárukou jednotných balíkov s dokonalým tvarom a tvrdými ako kameň. Časom preverený a inovovaný systém podávača s nastaviteľnou funkciou plnenia predlisovacích komôr zaručí, že lisovaný materiál je dobre pripravený do súvislého bloku a potom podaný pred lisovací piest. Preto nezáleží, či lisujeme bohatý, chudobný či nerovnomerný riadok. Výsledkom je vždy perfektný balík.

 

Nastaviteľné plnenia
Lis Quadrant 3200 môže pracovať s vypnutou kontrolou plnenia predlisovacej komory, ak lisujeme široké riadky. V opačnom prípade zapnete hydraulicky ovládanú kontrolu - nepodlieha opotrebeniu - priamo na  kabínu traktora. Nastaviť ju môžete na štyri hodnoty a tým prispôsobiť konkrétnym podmienkam. Komora je plnená materiálom tak dlho, kým nie je úplne naplnená. Len potom je súvislý blok vložený pred lisovací piest. Tak sú produkované balíky s homogénnou zlisovateľnosťou a dokonalým tvarom. V tomto smere sa môže rovnať s lisom Quadrant 3400.

Lisovacia komora

3 metre dlhá
Lisovacia komora má veľké predpoklady pre tvorbu vysoko zlisovaných balíkov a vysokého výkonu vďaka veľkému protitlaku tvorenému v jej druhej polovici. Nová robustná hnacia prevodová skriňa prenáša potrebnú silu priamo na mohutný lisovací piest. Ten je pevne vedený na koľajniciach z tvrdeného materiálu. Špeciálne stierky udržujú kontaktnú oblasť stále čistú. Lisovací piest je uložený na nových automaticky mazaných ložiskách.

V malých súvislých blokoch je materiál podávaný pred lisovací piest. Ten ho 51 zdvihmi za minútu stláča tlakom až 210 barov. S použitím ovládacieho panela CLAAS Communicator kontrolujete jednotlivé parametre nastavenia a máte prehľad o všetkých podstatných funkciách lisu. A to kedykoľvek.

Predlisovacia komora je úplne nastaviteľná z kabíny vodiča a môže byť vyradená, ak lisujeme bohaté a široké riadky k dosiahnutiu čo najviac podávacích cyklov a dosiahnutia maximálneho výkonu.


Viazanie

Tradícia spojená s inováciou - uzlovač CLAAS
Lisy CLAAS by neboli tým čím sú bez legendárneho uzlovača CLAAS. V minulosti to bol práve on, kto pomohol rozšíriť lisy CLAAS po celom svete a teraz viaže tie najpevnejšie uzly v lisoch Quadrant 3200 to aj pri najvyšších lisovacích tlakoch. A navyše, uzlovače CLAAS neprodukujú žiadne odrezky, ktoré spôsobujú zdravotné problémy pre krmivo  alebo spôsobujú komplikácie pri inom spracovaní.

Uzlovače sú priamo poháňané od hlavnej prevodovej skrine lisu. Neustála synchronizácia medzi lisovacím piestom a ihlami je tak zabezpečená.

TURBO FAN - je systém čistenia uzlovača. Neustály prúd vzduchu o rýchlosti 140 km / h ofukuje všetkých 6 uzlovačov, ktorými je lis osadený.

Pod oboma postrannými krty sa nachádza zásoba motúza. Až 24 rolí motúza QUADOTEX môže byť uskladnené. To je dosť veľká zásoba na celý dlhý pracovný deň.


Pohon

Pohon podávača
Nová prevodová skriňa podávača je schopná preniesť až o 20% viac sily. To nielen zvyšuje výkonnosť stroja, ale tiež minimalizuje straty pri prenose.
 
Krátke nezalomené kĺbové hriadele, prevody v olejovom kúpeli a masívny zotrvačník prispievajú k veľmi dobrej účinnosti. V prípade upchatia sú pohony automaticky odpojené. V prípade poruchy akéhokoľvek ústrojenstva, sú automaticky odpojené všetky ústrojenstva predchádzajúce. Tak je lis chránený pred preťažením.


Podvozok

Až 60 km / h - bezpečne z poľa na pole
Listovými pružinami odpružená tandemová náprava (do 40 km / h) zaujme svojím tichým chodom a nízkym tlakom na pôdu. Voliteľne možno lis vybaviť riadenou tandemovou nápravou s maximálnou pojazdovou rýchlosťou do 60 km / h.


Ovládanie

S ovládaním CLAAS Communicator Vás bude práca baviť
Systém CLAAS Communicator so svojím veľkým, prehľadným displejom a novou technológiou ISOBUS Vám prácu s Quadrant 3200 úplne zjednoduší. Všetky dôležité parametre môžete rýchlo a jednoducho zobraziť. Napr. plynulé zobrazovanie krútiaceho momentu, nastavenie predformovanej komory, lisovací tlak, vlhkosť materiálu, dĺžku balíkov, počet hodín a balíkov

Budete priebežne informovaní o prevádzkovom stave svojho stroja. Okrem toho môžete rýchlo a jednoducho zmeniť dôležité parametre nastavenia a reagovať na rôzny zberaný produkt. Postačí ťuknutie prstom a máte prístup do piatich ponúk, s ktorými napríklad
   * Vykonáte nastavenia lisovacej komory, určíte lisovací tlak a dĺžku balíkov.
   * Vykonávate obsluhu skupinového zapínania nožov.
   * Otvárate a zatvárate rezací kanál.
   * Vypínate a zapínate funkciu lisovacej komory.

Pre profesionálnu evidenciu zákaziek máte k dispozícii 20 objednávkových pamätí, ktoré evidujú počet balíkov, celkovú dĺžku špagáta, podiel porezaných balíkov a priemernú dĺžku balíkov na zákazníka. Tak sú zachytené všetky dáta, ktoré sú nevyhnutné pre presné vyúčtovanie.

 

Pre viac informacii kliknite TU.

Technické parametre Claas Quadrant 3200
  QUADRANT 3200 RF QUADRANT 3200 RC/FC
Závesné ústrojenstvo
otáčky vývodového hriadeľa 1000
hydraulicky ovládaná podpera sériovo
závesné ústrojenstvo s guľovitou hlavou voliteľne
Zberač
šírka 2,10 m
pracovná šírka záberu DIN 1,90 m
počet držiakov prstov 4
kopírovacie kolesá 2 vývkyvné kopírovacie kolesá
systém POWER FEEDING PFS sériovo
Hydraulické prípojky
hydraulická sústava 3 EW + 1 vratná vetva
Podávacie zariadenie    
otáčky vývodového hriadeľu 1000
rotor ROTO FEED ROTO CUT / FINE CUT
počet nožov voliteľne 25 (0, 6, 13, 25) / 49
podávacie ústrojenstvo 2 fázové
predlisovacia komora nastaviteľná 0 - 4
Lisovacia komora
zdvihov priestov / min 51
Rozmery lisovacej komory
dĺžka 3,00 m
šírka 1,20 m
výška 0,70 m
dĺžka balíkov 0,05 m až 3,00 m
nastavenie dĺžky balíkov COMMUNICATOR
lisovací tlak max. 200
vyhadzovač balíkov sériovo
snímač odkladanie balíkov voliteľne
snímač vlhkosti voliteľne
Viazanie
počet uzlovačov 6
skriňa s priadzou 24 rolí po 11,5 kg
čistenie uzlovačov TURBO FAN sériovo
Nápravy a pneumatiky
jednoduchá náprava sériovo
tandemová náprava voliteľne
riadená tandemová náprava voliteľne
pneumatiky jednoduchej nápravy 600 / 50 - 22.5
700 / 45 - 22.5
pneumatiky tandemovej nápravy 520 / 50 - 17
pneumatiky riadenej tandemovej nápravy 500 / 55 - 20
620 / 50 - 22,5
Rozmery a hmotnosti
šírka 2,52 m až 3,00 m
výška 2,55 m až 2,65 m
hmotnosť 7720 kg až 8080 kg 8800 kg až 9200 kg

EW - jednocestný ventil


Fotografie Claas Quadrant 3200

Claas Quadrant 3200Claas Quadrant 3200Claas Quadrant 3200Claas Quadrant 3200

Videá Claas Quadrant 3200

Dokumenty Claas Quadrant 3200

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo