Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Nexos


Traktor Claas Nexos - špecialista do úzkych riadkov


Novinkou spoločnosti CLAAS pre sezónu 2010 v oblasti traktorov určených do sadov a vinohradov sú traktory novej rady NEXOS. Ide o nástupcu úspešného radu CLAAS NECTIS, ktorá sa v slovenských podmienkach v minulých rokoch úspešne etablovala. Nová modelová rada prináša do tohto úzko špecializovaného segmentu veľa vylepšení a nových prvkov, ktoré túto horúcu novinku pasujú na kráľa vo svojom odbore.

Traktory CLAAS NEXOS budú vyrábané v troch výrobných radoch konštrukčne oddelených hlavným parametrom u tohto typu traktorov, celkovou šírkou. Jedná sa o špeciál do vinohradov s úzkymi sponami NEXOS VO s minimálnou celkovou šírkou 1.046 mm, ďalej klasický vinársky špeciál NEXOS VL s minimálnou celkovou šírkou 1.260 mm a nakoniec traktor do sadov, NEXOS F s celkovou minimálnou šírkou 1.490 mm. Nová rada traktorov CLAAS NEXOS teda zahŕňa 4 modely traktorov v 3 výrobných radoch s výkonom motora od 72 k do 101 k. Model NEXOS 240 s výkonom motora 101 k je jedným z najsilnejších vinohradníckych traktorov na svete.


Motor

Najväčšou zmenou u nových traktorov NEXOS sú motory. Spoločnosť CLAAS prešla s celou radou traktorov na nové 4-valcové preplňované motory NEF spĺňajúce emisnú normu Tier 3. Modely NEXOS 210, 220 a 230 sú vybavené 4-valcovým motorom s objemom 3,2 l. Najsilnejší model využíva väčší motor s objemom 4,5 l. Hlavnou výhodou v porovnaní s predchádzajúcou radou, využívajúcou v nižších výkonoch 3 valce, sú: pokojnejší a tichší chod motora, plynulejšia zmena otáčok a vyšší krútiaci moment dosiahnutý pri nižších otáčkach motora.


Hydraulika

Silnou stránkou traktorov CLAAS NEXOS je hydraulický systém. Výkonný systém má zvládnuť aj súbežnú prevádzku náradia pripojeného na troch miestach traktora (vpredu, medzi nápravami a vzadu). V ponuke sú varianty s dvoma, alebo s 3 hydraulickými čerpadlami s maximálnym prietokom hydrauliky 111 l / min, čo robí sériu NEXOS traktorom s najsilnejším hydraulickým systémom. Pohon prídavných zariadení budete ovládať nezávisle na riadenie traktora aj na ovládanie zadného trojbodového závesu. Už základná výbava s 2 hydraulickými čerpadlami má však o 20% vyššiu výkonnosť ako predošlá séria. Novinkou je možnosť ovládať až 4 hydraulické rozvádzače elektro-hydraulicky pomocou joysticku umiestneného v kabíne.


Prevodovka, PTO

V ponuke sú 3 základné prevodovky 12/12, 24/12 a 24/24. Je len na užívateľovi, či zvolí variant s mechanickou, či el. hydraulickou reverzáciou variantom ako reverzácia, tak násobiča krútiaceho momentu. Veľkou výhodou sú znížené otáčky motora pri menovitých otáčkach vývodového hriadeľa (PTO). Menovitých otáčok PTO 1.000 ot / min je dosiahnuté už pri 1.962 ot / min motora, čo znamená úspora paliva cca 1,2 l / h v porovnaní s prevádzkou pri menovitých otáčkach motora. Špecialitou od CLAAS je nové riešenie predných ramien a predného vývodového hriadeľa, integrovaných do prednej časti traktora. Vtipným riešením je doplňovanie paliva cez masku chladiča bez nutnosti otvárať kapotu.

Jedinečné technické riešenia CLAAS

   * Nový 4-valcový motor 3,2 l alebo 4,5 l
   * Najsilnejšia hydraulika vo svojej triede s 3 hydr. čerpadlami a max prietokom oleja až 111 l / min
   * El. hydraulické ovládanie až 4 vonkajších rozvádzačov hydrauliky
   * Znížené otáčky PTO
   * Vysoký hydraulický výkon už od 1.500 ot / min motora
   * Plne integrované predné ramená a PTO priamo z výrobného závodu

 

Pre viac informacii kliknite TU.


Fotografie Claas Nexos

Claas NexosClaas Nexos

Videá Claas Nexos

Dokumenty Claas Nexos

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo