Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Fendt séria X

Kombajn Fendt séria X

 

Nový žacie stroj Fendt série X je odpoveďou na rastúci dopyt po výkonných, profesionálnych strojoch, ktoré sú predovšetkým určené pre maximálne ročné využitie. Výsledkom sa stala úplne nový kombajn Fendt 9470 X (AL) využívajúci osvedčeného 3-bubnového mlátiaceho systému, rotorovú separáciu a úplne nový 7 valcový motor pracujúci s technológiou SCR naladeným na výkon 500 PS. Fendt 9470 X je základom pre vynikajúce výsledky a neporaziteľnú produktivitu.

Rad kombajnov Fendt s označením X - jeden resp. dva modely. Oba stroje sú vybavené pre maximálnu priechodnosť materiálu strojom tzv hybridným systémom pozostávajúcim z 3-bubnového mlátenia a rotorovej separácie. Okrem toho je mlátiaci a separačný systém veľmi málo energeticky náročný čo prispieva k zníženiu už tak malej spotreby pohonných hmôt.
 
Ponúkané motorizácie
Fendt 9470 X výkon 367 kW/500 PS
Fendt 9470 X AL výkon 367 kW/500 PS

Základné charakteristické znaky nového kombajnu Fendt 9470 X:
     * Žací PowerFlow zaručujúci rovnomerný prísun hmoty za všetkých podmienok
     * S PowerFlow nemusíte používať repkový vál
     * Ergonomické ovládanie pomocou terminálu FieldStar
     * Dva protibežné rotory zvyšujúce priechodnosť hmoty stroja
     * 1,68 m široký mlátiaci bubon s veľkou zotrvačnosťou
     * ConstantFlow - regulácia medzného zaťaženia stroja
     * Výkonný drvič so 108 nožmi s 3 500 U / min
     * Moderná priestranná kabína
     * K sériovej výbave patrí klimatizácia a kúrenie
     * Svahové vyrovnávanie AutoLevel
     * Úsporné preplňované motory Sisu s funkciou Power Boost

Kabína

V klimatizovanej priestrannej kabíne kombajnu Fendt sa každý musí cítiť aj za tých najťažších pracovných podmienok fit. Veľká presklená plocha s tónovým sklom a klenutým čelným sklom umožňujú vynikajúci výhľad do všetkých strán a to vrátane výhľadu na vonkajšiu hranu žacej lišty, bez toho, aby musela obsluha opúšťať svoje miesto. Hlavné funkcie ovládania stroja sú integrované do pravej lakťovej opierky, aby mal vodič všetko pohodlne pri ruke.

    * Moderná priestranná kabína
    * Uhladený koncept ovládania
    * Terminál FieldStar
    * Lakťová opierka so všetkými dôležitými ovládacími funkciami
    * Vzduchom odpružená sedačka
    * Sériové kúrenie a klimatizácia
    * Elektricky ovládané vonkajšie zrkadlá
    * Jednoduché ovládanie pomocou dotykovej obrazovky
    * Kompletná výbava pre mapovanie výnosov
    * Pre zlepšenie využitia pracovného záberu žacie lišty a stroja je k dispozícii aj automatické riadenie pracujúce s podporou signálu GPS AutoGuide

Pomocou svahového vyrovnania AutoLevel môže zberový stroj pracovať aj v extrémnych kopcovitých terénoch a to až do svahu 20 percent bez žiadneho obmedzenia. Len tak možno podstatne zvýšiť výkonnosť kombajnu.

Koncové prevody prednej nápravy sú odkláňané pomocou dvoch hydromotorov okolo stredu nápravy. Pri jazde v kopcovitom teréne zisťujú uhlové senzory každú zmenu sklonu. To umožňuje dosiahnutie vodorovnej polohy stroja až do sklonu 12 percent.  Funkciu svahového vyrovnávania aktivuje obsluha v ovládacom termináli FieldStar.

Elektrické vodiace plechy drviča sú tiež prispôsobené pre prevádzku v kopcovitom teréne. Pomocou elektrického prestavenia sa dosahuje rovnomerného rozhodu.

    * Automatika svahového vyrovnávania AutoLevel
    * Neobmedzená priechodnosť hmoty strojom až do 20%
    * Rýchle a intuitívne ovládanie pomocou FieldStar
    * Elektrické nastavenie plechov drvičov
    * Možnosť ručného prestavenia

Žacia lišta

Nová rada kombajnov Fendt série X je sériovo vybavená výkonnou strihacou lištou PowerFlow, vďaka ktorej je garantovaný rovnomerný tok hmoty klasov do šikmého dopravníka, čím je zaručené šetrné mlátenie, nízka spotrebu paliva a malé poškodenia zrna.

Pri uznávaných lištách PowerFlow sú použité gumotextilné pásy vzdialené 1,14 m od kosy. Pásy dopravujú pokosený materiál až ku slimáku. Preto nie je vťahovanie materiálu podmienené jazdou stroja smerom pred.

Vynikajúci prehľad a vysoká priechodnosť materiálu strojom pomocou predĺženého vťahovacieho kanálu.

Prídavný šnekový dopravník pre úrodu repky sa dodáva ako zvláštne príslušenstvo a umiestňuje sa v hornej časti žacieho stola. Prídavný slimák zlepšuje vťahovanie dlhších rastlín. Pomocou lišty PowerFlow vykonáte úpravu obilného žacieho stola na repkový behom niekoľkých málo minút.

     * Rovnomerný tok hmoty k bojovke - klasy vpred
     * Optimálny výkon aj v poľahnutom obilí
     * Vysoké rýchlosti dorezu kosy zaručujú presný rez
     * Spoľahlivý stroj s dlhou životnosťou a zostatkovou hodnotou

Mlátiaci systém

Mlátiaci mechanizmus je základný prvok pre rozhodujúcu výkonnosť a produktivitu stroja. Pre dosiahnutie vysokej výkonnosti stroja, došlo k zvýšeniu medzi priechodnosťou bubnom a košom na dvojnásobok. Spolu so spojením s automatickým riadením stroja podľa zaťaženia Constant-Flow môže obsluha celkom v pohode ovládať stroj na hranicu maximálnej dennej výkonnosti.

Šetrné mlátenie začína už s optimálnym prísunom zbieranej hmoty k bojovke. Mlátiaci kôš série X je vybavený jedinečným predĺžením mlátiaceho koša, ktorý úplne optimálne vedie zberaný materiál až do mláťačky a súčasne začína mlátiť. Samozrejmosťou je nastavenie medzery koša podľa podmienok až na 40 mm. Takto širokého nastavenia oceníte napr. pri zbere repky.

Široký mlátiaci bubon až 1680 mm s priemerom 600 mm a uhlom opásanie 128 ° je zárukou výkonného a pritom toľko šetrného uvoľnenia zrna z klasu. Mlátiaci bubon je vybavený špeciálnymi záhybmi pre zlepšenie zotrvačnosti bubna. Nastavenie optimálnych otáčok bubna a medzery bubna a koša sa vykonáva pomocou dotykového terminálu FieldStar.

    * Široký mlátiaci bubon s obzvlášť vysokou zotrvačnosťou pre šetrné a dobré mlátenie
    * Nastaviteľný odstredivý separátor
    * Medzné zaťaženie stroja ConstantFlow

Regulácia medzného zaťaženia Constant-Flow
Constant-Flow automaticky reguluje jazdu stroja v závislosti na zaťažení mlátiaceho bubna a stará sa tak o konštantný priechod hmoty strojom. Pomocou tohto systému môže obsluha stroja udržiavať kombajn na najvyššom stupni využitia.

Po efektívnom mlátení sa musí veľké množstvo hrubého omlatu dopraviť do časti ďalšej separácie. Pre dosiahnutie plynulého presunu materiálu od odmietacieho bubna k rotoru musel byť vyvinutý špeciálny vkladací rotor RotorFeeder a špirálovité lopatky, ktoré vkladajú hrubý omlat k rotoru pri malej energetickej náročnosti. K separácii hrubého omlatu dochádza v dvoch protibežných rotoroch.

Čistiaci systém

Vkladací rotor RotorFeeder rozdeľuje hmotu na dve časti, ktoré následne privádza až k ústiu vkladacieho kanálu disponujúcim dvoma veľkoplošnými vťahovacími otvormi. Iba tak môže dochádzať k plynulému toku hmoty bez zbytočného upchávania.

Obaja protibežné rotory separujú hrubý omlat po celej svojej dĺžke dlhej až 4,2 m. Po celej ploche rotorov sú umiestnené prsty, ktoré materiál rovnomerne dopravujú smerom do zadnej časti stroja. Samozrejmosťou je plynulé nastavenie rýchlosti od 360 U / min až po 1 000 U / min. Takto široké nastavenie rýchlosti separácie dovoľuje použitie kombajnu Fendt série X vo všetkých najrôznejších podmienkach. Koše pod rotormi majú celkovú plochu 3,54 m2 a ich uhol opásania je úctyhodných 150 stupňov. Iba tak dochádza k šetrnému oddeľovania zrna a slamy.

Na základe veľkej priechodnosti hmoty strojom muselo dôjsť tiež dôjsť k vylepšeniu čistidla pracujúceho na systéme Venturiho trubice. Tento inovatívny systém prúdu vzduchu umožňuje rovnomerné rozdelenie z vonku nasávaného prúdu vzduchu po celej šírke sít. Súčasne dochádza pomocou Venturiho otvoru k zvýšeniu objemu vzduchu o 10%.

Jemný omlat padajúci na stupňovitú vynášaciu dosku o celkovej ploche 5,3 m2, kde dochádza k jeho unášaniu priamočiarym vratným pohybom až k sitám. Intenzívny a rovnomerný prúd vzduchu je zárukou, že omlat prepadávajúci cez jednotlivé prepady bude perfektne a ľahko vyčistený a zbavený pliev.

Venturiho systém je zárukou jedinečného zvýšenia tlaku po celej ploche sít. Ventilátor nasáva vonkajší vzduch a privádza ho až do sitovej skrine. Medzi ventilátorom sa nachádza Venturiho trubica s otvorom. Dodatočného prúdu vzduchu sa dosahuje pomocou Venturiho dosky vyrábajúcej podtlak. Celkový prúd vzduchu je vedený priamočiaro z vnútra a zvonku cez sitovú skriňu.

Ostatné

Výkonný drvič so 108 nožmi sa stará o perfektné rozrezanie slamy a rozptýlenie po celom pracovnom zábere stroja - úspešný predpoklad pre následné minimalizačné technológie alebo priamy výsev. Pre presné nastavenie obrazca rozptylu musí dôjsť k správnemu nastaveniu vodiacich plechov drviča. Na želanie môžu byť vybavené elektrickým nastavením, ktoré sa vykonáva z kabíny vodiča z terminálu FieldStar.

Hneď za kabínou je umiestnený objemný zrnový zásobník s kapacitou až 10 500 litrov, ktorý je prispôsobený k veľkej výkonnosti kombajnu Fendt. Systém horného vyprázdňovania je ovládaný spínačom na multifunkčnej páke, kde sa tiež spúšťa vyprázdňovanie šnekového dopravníka s vysokými rýchlosťami vysypania.

Kombajn je osadený moderným 7-valcovým motorom pochádzajúcim od sesterskej spoločnosti AGCO SISU POWER so zdvihovým objemom 7,8 litra naladením na najvyššiu možnú spoľahlivosť a maximálny záber. Motor je vybavený novým spaľovacím priestorom pre zníženie vypúšťaných škodlivín, ktoré sa následne upravujú v prídavnom katalyzátory, kde dochádza k premene oxidov dusíka na základe vstrekovaného roztoku močoviny (AdBlue). Motor zároveň pracuje s vysokotlakovým systémom Common-Rail a štvorventilovou hlavou. Motor je naladený na 466 PS a systémom navýšenia výkonu pri vyprázdňovaní PowerBoost až na 500 PS. Pre motory AGCO SISU POWER je charakteristický kľudný beh, priamy záťah motora a špičková spotreba paliva.


Fotografie Fendt séria X

Fendt séria XFendt séria XFendt séria XFendt séria XFendt séria X

Videá Fendt séria X

Dokumenty Fendt séria X

Servis techniky Fendt v SR zabezpečuje:Mesačná 24
945 01 Komárno

Telefón +421 37 69 217 28
Fax +421 37 7413 925
Email hriadel.servis@hrd.sk
Web

Komplexná starostlivosť o zákazníka vyžaduje kvalitný záručný a pozáručný servis. Spoločnosť Hriadeľ sa so svojim servisom môže naozaj pýšiť. V roku 2006 ako jediný podnik  vo Východostrednej Európe získal certifikát FENDT STAR SERVIS od nemeckého výrobcu AGCO GmbH.  Udelenie certifikátu je podmienené plnením prísnych odborných kritérií a potvrdzuje vysokú, profesionálnu úroveň poskytovaného servisu. Servisní pracovníci sú pravidelne školení a testovaní tak z teoretických vedomostí ako aj z praktických skúseností. Servisné práce zabezpečuje po celom Slovensku 12 profesionálnych mechanikov, pre ktorých je k dispozícií 8 komplexne vybavených servisných vozidiel. Vlastnú servisnú dielňu máme v Nitre a koncom roka 2007 sme otvorili v rámci nových priestorov spoločnosti najmodernejšiu- štvorboxová, neskôr v roku 2008 v Rimavskej Sobote a v roku 2010 až šes´tboxovú v Zlatnej na Ostrove .Spoločnosť má 24 hodinovú servisnú pohotovosť.

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo