Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Fendt séria P

Kombajn Fendt séria L

 

Nové kombajny Fendt série P sú vybavené jedinečným 8-vytriasadlovým systémom. Spolu s výkonným a šetrným priechodným systémom sú stroje určené pre vysokú priechodnosť hmoty pri rozdielnych podmienkach a plodinách. Okrem toho je mlátiaci a čistiaci systém málo energetický náročný čo prispieva k úspore pohonných hmôt.

Kabína

V tak priestrannej kabíne sa každý musí cítiť fit a v pohode. Veľká presklená plocha s tónovým sklom a klenutým čelným sklom umožňujú vynikajúci výhľad do všetkých strán a to vrátane výhľadu na vonkajšiu hranu žacej lišty, bez toho, aby musela obsluha opúšťať svoje miesto. Hlavné funkcie pre ovládanie stroja sú integrované do pravej lakťovej opierky, aby mal vodič všetko pohodlne pri ruke.

    * Moderná priestranná kabína
    * Uhladený koncept ovládania
    * Terminál FieldStar
    * Lakťová opierka so všetkými dôležitými ovládacími funkciami
    * Vzduchom odpružená sedačka
    * Sériové kúrenie a klimatizácia
    * Elektricky ovládané vonkajšie zrkadlá
    * Jednoduché ovládanie pomocou dotykovej obrazovky
    * Kompletná výbava pre mapovanie výnosov

Pomocou svahového vyrovnania AutoLevel môže zberový stroj pracovať aj v extrémnych kopcovitých terénoch a to až do svahu 20 percent bez žiadneho obmedzenia. Len tak možno podstatne zvýšiť výkonnosť kombajnu.

Koncové prevody prednej nápravy sú odkláňané pomocou dvoch hydromotorov okolo stredu nápravy. Pri jazde v kopcovitom teréne zisťujú uhlové senzory každú zmenu sklonu. To umožňuje dosiahnutie vodorovnej polohy stroja až do sklonu 12 percent. Aktiváciu funkcie svahového vyrovnávania aktivuje obsluha v ovládacom termináli FieldStar.

Elektrické vodiace plechy drviča sú tiež prispôsobené pre prevádzku v kopcovitom teréne. Pomocou elektrického prestavenia sa dosahuje rovnomerného rozhodu.

    * Automatické svahové vyrovnávanie AutoLevel
    * Neobmedzená priechodnosť hmoty strojom až do 20%
    * Rýchle a intuitívne ovládanie pomocou FieldStar
    * Elektrické nastavenie plechov drvičov
    * Možnosť ručného prestavenia

Žacia lišta

Nová rada kombajnov Fendt P je sériovo vybavená výkonnou strihacou lištou PowerFlow garantujúcou rovnomerný tok hmoty klasy do šikmého dopravníka čo zaručuje šetrné mlátenie, nízku spotrebu paliva a malé poškodenia zrna.

U uznávaných líšt PowerFlow sú použité gumotextilné pásy vzdialené 1,14 m od kosy. Pásy dopravujú pokosený materiál až ku slimáku. Preto nie je vťahovanie materiálu podmienené jazdou stroja smerom pred.

Vynikajúci prehľad a vysoká priechodnosť materiálu strojom pomocou predĺženého vťahovacieho kanálu.

Prídavný šnekový dopravník pre úrodu repky sa dodáva ako zvláštne príslušenstvo a umiestňuje sa v hornej časti žacieho stola. Prídavný slimák zlepšuje vťahovanie dlhších rastlín. Pomocou lišty PowerFlow vykonáte úpravu obilného žacieho stola na repkový behom niekoľkých málo minút.

Mlátiaci systém

Mlátiaci mechanizmus stroja sa skladá z osvedčenej, spoľahlivé a robustné jednotky: mlátiaceho bubna, odmietacieho bubna a odstredivého separátora. Pre zberové stroje Fendt je typický oddelený domlácač kláskov.

Široký mlátiaci bubon až 1680 mm s priemerom 600 mm a uhlom opásania 128 ° je zárukou výkonného a pritom toľko šetrného uvoľnenia zrna z klasu. Mlátiaci bubon je vybavený špeciálnymi záhyby pre zlepšenie zotrvačnosti bubna. Nastavenie optimálnych otáčok bubna a medzery bubna a koša, sa vykonáva pomocou dotykového terminálu FieldStar.

     * Široký mlátiaci bubon s obzvlášť vysokou zotrvačnosťou pre šetrné a dobré mlátenie
     * Nastaviteľný odstredivý separátor
     * Medzné zaťaženie stroja ConstantFlow

Regulácia medzného zaťaženia Constant-Flow
Constant-Flow automaticky reguluje jazdu stroja v závislosti na zaťažení mlátiaceho bubna a stará sa tak o konštantný priechod hmoty stroja. Pomocou tohto systému môže obsluha stroja udržiavať kombajn na najvyššom stupni využitia.

Čistiaci systém

Kombajny radu P sú vybavené 8 vytriasadlami slamy a zaručujú optimálne čistenie za všetkých podmienok - nízky stupeň energetickej náročnosti a spotreby paliva. Celková plocha činí 7,4 m2 a 8 vytriasadiel slamy podstatne zvyšuje výkonnosť až o 30% v porovnaní so 6 vytriasadlovou konštrukciou.

Vytriasadlá slamy sú uložené v bezúdržbových zdvojených ložiskách, ktoré garantujú po celú dobu prevádzky pokojný chod bez nežiaducich vibrácií. Nastaviteľný rázový plech hneď za odstredivým separátorom zamedzuje nežiaducemu vymršteniu zrna a slamy na zadný diel vytriasadiel slamy. Nedochádza tak k veľkým stratám zrna.

Výkonný drvič so 108 nožmi sa stará o perfektné rozrezanie slamy a rozptýlenie po celom pracovnom zábere stroja - úspešný predpoklad pre následné minimalizačné technológie alebo priamy výsev. Pre presné nastavenie obrazca rozptylu musí dôjsť k správnemu nastaveniu vodiacich plechov drviča. Na želanie môžu byť vybavené elektrickým nastavením, ktoré sa vykonáva z kabíny vodiča z terminálu FieldStar.

Ostatné

Hneď za kabínou je umiestnený objemný zrnový zásobník s kapacitou až 10 500 litrov, ktorý je prispôsobený k veľkej výkonnosti kombajnu Fendt. Systém horného vyprázdňovania je ovládaný spínačom na multifunkčnej páke, kde sa tiež spúšťa vyprázdňovanie šnekového dopravníka s vysokými rýchlosťami vysypania.

Moderné silné motory vybavené najmodernejšou technikou spĺňajú najprísnejšie emisné limity a zaručujú pohon všetkých častí stroja. Motor je umiestnený pre lepšie rozdelenie hmotnosti a zvýšenie manévrovateľnosti stroja až za násypkou. Výkon od motora sa prenáša na štvor rýchlostnú prevodovku.

Zdvihový objem motora je 8,4 l, s vysokotlakovým systémom Common-Rail so štvorventilovou hlavou. Motory Sisu Diesel Citius sú naladené na výkony 378 popr. 413 PS so systémom navýšenia napr. pri vyprázdňovaní PowerBoost.


Fotografie Fendt séria P

Fendt séria PFendt séria PFendt séria P

Videá Fendt séria P

Dokumenty Fendt séria P

Servis techniky Fendt v SR zabezpečuje:Mesačná 24
945 01 Komárno

Telefón +421 37 69 217 28
Fax +421 37 7413 925
Email hriadel.servis@hrd.sk
Web

Komplexná starostlivosť o zákazníka vyžaduje kvalitný záručný a pozáručný servis. Spoločnosť Hriadeľ sa so svojim servisom môže naozaj pýšiť. V roku 2006 ako jediný podnik  vo Východostrednej Európe získal certifikát FENDT STAR SERVIS od nemeckého výrobcu AGCO GmbH.  Udelenie certifikátu je podmienené plnením prísnych odborných kritérií a potvrdzuje vysokú, profesionálnu úroveň poskytovaného servisu. Servisní pracovníci sú pravidelne školení a testovaní tak z teoretických vedomostí ako aj z praktických skúseností. Servisné práce zabezpečuje po celom Slovensku 12 profesionálnych mechanikov, pre ktorých je k dispozícií 8 komplexne vybavených servisných vozidiel. Vlastnú servisnú dielňu máme v Nitre a koncom roka 2007 sme otvorili v rámci nových priestorov spoločnosti najmodernejšiu- štvorboxová, neskôr v roku 2008 v Rimavskej Sobote a v roku 2010 až šes´tboxovú v Zlatnej na Ostrove .Spoločnosť má 24 hodinovú servisnú pohotovosť.

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo