Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Fendt 900 Vario

Traktor Fendt 900 Vario

 

Nový Fendt 900 je vedúcou silou na traktorovom trhu. Ako najsilnejší štandardný traktor s maximálnym výkonom 390 PS ponúka svojim užívateľom svoju silu a výkonnosť s najvyššou účinnosťou, ako žiadny iný traktor. To sú hlavné argumenty, ktoré sú rozhodujúce pre nadobudnutie nového modelu 900 Vario pre váš podnik - kde bude platiť Fendt 900 Vario - hlavná vodcovská sila.

Pracovisko má stále viac voľného priestoru
Nové Vario 900 vám ponúka pracovisko s obrovským množstvom voľného priestoru. Z miesta obsluhy ovládate pomocou dotykového terminálu ako celý traktor, tak i jednotlivé pracovné operácie. Súčasne máte všetko pod kontrolou. Automatické funkcie traktora sa spolu s automatickou klimatizáciou starajú o vaše pohodlie a o to, aby ste sa mohli celý deň koncentrovať na vykonávanú prácu.


 

Pracovisko pre najvyššiu výkonnosť

3,5 m3 - priestor s panoramatickým výhľadom
Sadnite si pohodlne do veľkej x5 kabíny, ktorá vám ponúka veľkorysý priestor sedenia, vynikajúci výhľad - naozaj 3D výhľad do všetkých strán. Automatická klimatizácia zaručuje príjemnú teplotu na pracovisku obsluhy, studené nápoje z klimatizovanej priehradky sa postarajú o príjemné osvieženie. Počas studených dní je ďalším zvýšením komfortu vyhrievaný sedák sedačky, ktorého sa už nikdy nevzdáte. Ak využívate traktor pre transport tak oceníte príjemné sedadlo spolujazdca.

Až o 1.920 pohybov ruky menej
Počas otáčania musí obsluha často prehmatávať. Na úvrati dokonca viac než 12 krát. V modeli 900 Vario je už toto nepríjemné prehmatávanie minulosťou. Na multifunkčnej opierke, ktorá je prehľadná a logicky usporiadaná, sa nachádzajú hlavné ovládacie prvky, ktorými sa vykonávajú jednotlivé nastavenia. Jednoducho si oprite pažu na opierku, ktorá je individuálne nastaviteľná a riadite traktor a pripojené zariadenia - všetko pomocou multifunkčné pojazdovej páky a Varioterminálu. Pomocou otočného regulátora pre ovládanie zadných ramien, nachádzajúceho sa vedľa krížovej páky, jednoducho nastavíte hĺbkovú reguláciu, ovládate tlačidlo rýchlozdvihu a spínanie predného či zadného vývodového hriadeľa. Pomocou takmer dokonalého úvraťového manažmentu sú chybné ovládania na úvrati už minulosťou - vyššia kvalita práce za oveľa kratší potrebný čas. Počas 10 hodinového pracovného dňa s cca. 160 prevrátite ušetríte až 1.920 prechmatov. Len tak zostanete v pohode a môžete sa sústrediť na prácu aj za dlhých pracovných dní.

Viac než len plné odpruženie
Pneumatické trojbodové odpruženie kabíny redukuje kmitanie a vibrácie na minimum a ponúka vysoký jazdný komfort. Absolútny vrchol jazdného komfortu potom predstavuje kombinácia odpruženej prednej nápravy a odpruženie kabíny a aktívna odpružená sedačka vodiča (na prianie) - jedinečná kombinácia u štandardných traktorov a dostupná len u značky Fendt.


 

„4-v-1-Varioterminál“

Konečne všetky funkcie v jednom termináli
Fendt Variotronic je úplne novým a jedinečným konceptom ovládania traktora, ktorý zlučuje všetky funkcie do jedného terminálu. Ovládanie traktora a pripojeného náradia, funkcie kamier rovnako ako možnosti dokumentácie a ovládanie automatického riadenia - všetko v jednom Varioterminálu 10.4 "- všetko sa ovláda veľmi ľahko a intuitívne. Iba tak môžete ušetriť náklady na prídavný terminál. Pre menej náročne podniky či zákazníkov ponúka Fendt menšie ovládacie Varioterminál 7 ". Oba terminály vás nadchnú intuitívnym menu s plochou štruktúrou a praktickou dotykovou technológiou.

Aj tá posledná operácia na úvrati bude precízna rovnako ako tá prvá
Viac ako 160 obratov v priebehu desať hodinového pracovného dňa môže byť bez použitia automatických funkcií dosť náročné a únavné.  Fendt 900 Vario je sériovo vybavený súvraťovým manažmentom VariotronicTI. Na obrazovke Varioterminálu sa funkcie VariotronicTI  zobrazujú veľmi prehľadne a jasne. Jednoduchým stlačením tlačidla aktivuje obsluha automatické sekvencie na úvrati. Pre perfektné zladenie je možné ich individuálne prispôsobiť. Pomocou VariotronicTI ušetríte čas a zabránite prípadnému chybnému ovládaniu na základe únavy z  neustáleho stláčania a ovládania jednotlivých prvkov traktora.

1.250 hektárov naviac s VarioGuide
Pomocou automatického riadenia pri modeli 900 Vario môžete priemerne znížiť presahy až o 6 percent, a tak pri 5.000 prevádzkových hodín obrobiť viac ako 1.250 ha navyše. Súčasne zaznamenáte úsporu v podobe pohonných hmôt a prevádzkových prostriedkov, rovnako ako v množstve použitých hnojív alebo osiva. Pomocou náhľadu do karty vykonávanej práce je kontrola nad celou súpravou úplnou hračkou. Pri sťažených podmienkach viditeľnosti, napríklad za hmly alebo v noci, sa podarí obsluhe docieliť maximálneho výsledku a maximálne využiť stroj.

Moderný systém záznamu dát VarioDoc
Systém dokumentácie je u poľnohospodárskych podnikateľov dôležitým predpokladom pre vedenie modernej administratívy podniku. S novým systémom záznamu dát VarioDoc môžete získať relevantné údaje s minimálnou námahou a v najkratšom možnom čase. Výsledkom uvedeného záznamu je perfektne zdokumentovaná a prezentovaná kartotéka poľa. Práve na poli môže obsluha zaznamenať všetky vstupy pomocou Varioterminálu a potom následne skrátiť čas úpravy nazbieraných dát v kancelárii na PC.  Samozrejmosťou je prenos  spracovaných dát z počítača do terminálu.


 

Perfektná spolupráca motora a prevodovky

Silný a vrtký - 390 PS
900 Vario je so svojím maximálnym výkonom 390 PS najsilnejším štandardným traktorom v oblasti poľnohospodárskych strojov. Nový  6-valcový motor Deutz s vysokotlakovým vstrekovaním paliva Common-Rail a zdvihovým objemom 7,8 l ponúka ťahové vlastnosti ako žiadny iný. Vysoké vstrekovacie tlaky až 2.000 barov sú zárukou dokonalého rozptýlenia paliva v spaľovacom priestore motora. Aj cez svoj vysoký výkon pracuje motor veľmi ticho a predovšetkým vyniká svojou úspornosťou.

Úspora až 17.500 l paliva pomocou technológie SCR
Fendt 900 Vario spĺňa emisné normy triedy 3b (= Tier IV interim) pomocou technológie SCR. Len tak mohlo dôjsť k zníženiu spotreby paliva  až o 7 percent *. Len tak môže 900 Vario usporiť pri priemernej spotrebe 25 l / h vďaka technológii SCR 1,75 litra paliva na prevádzkovú hodinu. Za 10 000 prevádzkových hodín to znamená úspora 17 500 litrov nafty. Ďalšou výhodou je, že k úprave spalín dochádza až po spaľovacom procese, ktorý nie je nijako ovplyvnený. Motor je preto optimálne nastavený a dosahuje svoju najvyššiu účinnosť.

Automaticky až na hranicu výkonu
V novom 900 Vario je k dispozícii automatika krajného zaťaženia motora, popr. automatická regulácia zaťaženia. Regulácia zaťaženia pracuje v závislosti na otáčkach motora a jeho zaťaženia. Pre rozdielne práce, napríklad v doprave alebo orbe, existuje niekoľko hodnôt správneho nastavenia zaťaženia motora. Traktor je vždy nastavený na ideálne zaťaženie úplne automaticky. Obsluhe odpadá nastavenie medzného zaťaženia. Súhra medzi motorom a prevodovkou je vždy optimálna. Samozrejmosťou je prípadné ručné nastavenie medzného zaťaženia. Stačí prepnúť zodpovedajúce tlačidlo na dotykovom Varioterminály.

Šetrite jednoducho pomocou automatických funkcií Fendt
Výskumy dokazujú už niekoľko rokov, že plynulé nastavenie rýchlosti - aké umožňuje prevodovka Vario - znamená enormný potenciál pre úsporu času a pohonných hmôt. Vario 900 je vybavený plynulou prevodovkou ML 260  s ešte vyšším stupňom účinnosti. Traktor-Managment-Systém TMS riadi ako motor, tak aj prevodovku, vo všetkých oblastiach použitia - to prináša automatickú účinnosť. Mimo to bola tiež vyvinutá nová zadná náprava, ktorá má viaclamelovou brzdu, umožňujúcu rýchle a bezpečné zastavenie.


 

Efektívna spolupráca s rozličnými partnermi

Viac ako 22 kombinácií pripojenia s traktorom v zadnej alebo prednej časti
Fendt 900 Vario ponúka veľa možností pripojenia, ktoré neponúka žiadny iný traktor v tejto výkonovej triede. Šesť elektrohydrostatických dvojčinných okruhov hydrauliky v zadnej časti traktoru, v prednej časti sú k dispozícii dva okruhy, Power Beyond, pripojenie ISO-Bus a ešte  omnoho viac. Všetko zaručuje mnohostranné použitie a bezproblémové pripojenie rozdielneho pracovného náradia - pre efektívnu spoluprácu medzi traktorom a pripojeným náradím.

Silná zadné ramená
U modelov 900 Vario došlo k podstatnému zvýšeniu zdvihových síl v porovnaní s predchádzajúcou modelovou radou. Elektrohydraulické zadné ramená disponujú zdvihovou silou až 11.800 kN, čo je zárukou bezproblémového zdvihu aj toho najťažšieho náradia. Predné ramená umožňujú zdvihnutie bremena silou až 5.550 kN. Predné ramená sú skonštruované tak, že prípojné body sú relatívne blízko k traktoru.

Silná hydraulická sústava
Hydraulická sústava traktora 900 Vario pracuje so systémom Load-Sensing a je predurčená pre tie najnáročnejšie podmienky. Podľa oblasti použitia je možné si vybrať z dvoch axiálnych piestových čerpadiel s dodávkou oleja od 160 do 216 l / min.

Vývodový hriadeľ s úsporným režimom
Vývodové hriadele je možné pohodlne a jednoducho nastaviť pomocou multifunkčnej opierky. Samozrejmosťou je aj externé ovládanie zadného vývodového hriadeľa. Rýchlosti vývodových hriadeľov sú 540E/1000 alebo 1000/1000, čo pre zadný vývodový hriadeľ umožňuje dosiahnutie požadovaných otáčok so zníženiami otáčkami motora. Otáčky predného vývodového hriadeľa sú 1 000 U / min a ponúka široké spektrum použitia pre náradie poháňané predným vývodovým hriadeľom.

Stlačenie tlačidla pre najlepšiu kvalitu práce
Pomocou stránky nastavenia ventilov môže obsluha ľubovoľne obsadiť jednotlivé ovládacie prvky rôznymi hydraulickými ventilmi. Celkové usporiadanie sa vyznačuje príjemným užívateľským prostredím a pohotovým ovládaním pomocou stlačenia tlačidla alebo dotyku obrazovky.


 

Kedykoľvek správny tlak v pneumatikách

Úplná integrácia - to je VarioGrip
Fendt ponúka ako prvý do vozidla integrovaný systém regulácia tlaku v pneumatikách s názvom VarioGrip. Zariadenie bolo vyvinuté inžiniermi priamo v továrni Fendt a umožňuje reguláciu tlaku vzduchu aj počas jazdy. Zatiaľ bol tlak vzduchu v pneumatikách ako kompromis medzi poľom a cestou, Vďakabohu sú tieto doby nenávratne preč. Pomocou Varioterminálu je možné zmeniť tlak vzduchu v pneumatikách  jednoduchým stlačením tlačidla.

Už žiadny kompromis medzi poľom a cestou
Zariadenia na reguláciu tlaku vzduchu v pneumatikách umožňuje reguláciu tlaku aj počas jazdy. Tejto regulácie sa dosahuje pomocou prstenca, umiestneného vo vnútri náboja, ktorý je konštruovaný na celú životnosť traktora. Prísun vzduchu zaisťuje upravený kompresor rovnako ako špeciálne ventily. Počas desiatich minút môže byť tlak v pneumatikách zvýšený až o jeden bar. Upustenie tlaku o jeden bar trvá asi dve minúty.

Optimálny tlak pneumatiky
Výhody optimálneho tlaku v pneumatikách sú už na prvý pohľad jednoznačné: Znížením tlaku v pneumatikách na poli dôjde k zvýšeniu styčnej plochy pneumatiky, čím sa zvyšuje ťahová sila a znižuje sa preklz kolies a odpor valenia pneumatiky. Takéto nastavenie ušetrí podľa prieskumov až 10 percent pohonných hmôt. Zároveň nedochádza k nežiaducemu zhutňovaniu pôdy a zabraňuje sa výnosovým stratám. Pri jazde na ceste zaručí vyšší tlak vzduchu v pneumatikách stabilnejšie jazdné vlastnosti a znižuje odpor valenia kolies - nedochádza k zbytočným stratám, znižuje sa spotreba paliva a opotrebenie pneumatík.

Jednoduché a bezpečné ovládanie
Ovládanie zariadení pre reguláciu tlaku v pneumatikách je integrované do celkového konceptu vozidla. Pomocou Varioterminálu môže byť tiež regulovaný tlak v pneumatikách prípojného vozidla. Komunikácia prebieha pomocou rozhrania ISO-Bus. Asistenčný systém zobrazuje  obsluhe na základe rozdielnych parametrov príliš vysoký alebo naopak nízky tlak v pneumatike. Pomocou tohto asistenta je v pneumatikách vždy optimálny tlak. Zariadenie pre reguláciu tlaku v pneumatikách je k dostaniu priamo z výrobného závodu a poskytuje sa na neho bežná záruka.


 

Kombinácia bezpečnosti, rýchlosti a komfortu

Odvezte denne až o 37 ton viac
Pri maximálnej rýchlosti 60 km / h a znížených otáčkach motora na 1.750 U / min vás nové Vario 900 nadchne až o 16 percent väčšou transportnou výkonnosťou  a nízkou spotrebou paliva. To sú výhody, ktoré sa prejavia až na konci dňa: nové Vario 900 môže počas desať hodinového pracovného dňa prepraviť celkovo až 230 ton, čo je o 37 ton viac ako u ostatných traktorov. Tohto výsledku je dosiahnutého vďaka veľkej prepravnej rýchlosti. Rýchlosti 50 km / h dosahuje model 900 Vario pri ešte redukovaných otáčkach motora 1.450 U / min, čo sa citeľne prejavuje v zníženej spotrebe pohonných hmôt.

ABS - istota zastavenie na najvyššej úrovni
Bezpečnosť je tou najvyššou prioritou nového modelu 900 Vario, ktorý je prvýkrát vybavený antiblokovacím systémom ABS. Na suchej alebo mokrej vozovke je zaručená, aj pri silnom brzdení, najlepšia riaditeľnosť stroja a zároveň máte celý stroj neustále pod kontrolou. Na nespevnenom povrchu, napr štrku alebo snehu, zastavuje 900 Vario so systémom ABS bez zablokovania kolies úplne spoľahlivo.

Najvyššia bezpečnosť na ceste aj na poli
Podvozok zaručuje optimálne použitie traktora ako na poli, tak aj na ceste. Jedinečná kontrola stability FSC zaručuje bezpečný prejazd  zákrutou. Brzdy traktora sú úplne bezúdržbové a skladajúce sa z mokrých lamiel, ktoré sú v zadnej náprave a za príplatok aj v prednej. Tento koncept brzdovej sústavy je zárukou rýchleho a bezpečného zastavenia.

Sedem bodov pre vaše pohodlie
Celkový koncept traktora umožňuje dosiahnuť najvyššiu možný komfort a optimálnu ergonómiu. Sedem bodov je zárukou najlepšieho pocitu z jazdy: odpružená predná náprava s úrovňovou reguláciou • eliminácia naklápania v zákrutách FSC • riadiaci systém Fendt Reaction System • tlmenie kmitov • odpruženie kabíny • odpruženie sedačky vodiča • automatické uzamykanie riaditeľnej nápravy


 

Výhľad vpred i vzad pri všetkých situáciách

Viac výhľadu pre väčšiu bezpečnosť
Dobrý výhľad do všetkých strán je predpokladom, aby bol docielený ten najlepší výsledok výhľadu z kabíny v oblasti traktorov. Výborný výhľad tiež prispieva k zvýšenej bezpečnosti. Nová x5 kabína ponúka veľké presklené plochy a naozaj veľký výhľad do všetkých strán. Spolu s novými
a ešte zväčšenými spätnými zrkadlami získate vynikajúci prehľad i okolo stroja. Predovšetkým v úzkych priestoroch oceníte vynikajúci výhľad a širokouhlé zrkadlá.

Osvetlenie v 360 stupňoch
Dni úrody môžu byť dlhé a často trvajú až do neskorej noci. Aby ste mohli v pokoji a v pohode pracovať za stmievania alebo v noci, je traktor 900 Vario vybavený výkonným osvetlením. Celkom 14 reflektorov plus pojazdové svetla ponúkajú vynikajúce osvetlenie okolo osi celého trakotra. Na želanie je možné nahradiť klasické halogénové svetlomety xenónovými. Bočné svetlá, Corner-Light, osvetľujú kolesá a profily stroja, ktoré sú tak dobre viditeľné aj za tmy. Prácu za noci zvládnete oveľa lepšie a stroj dokonale využijete. Počas hektické zberovej sezóny oceníte tieto vlastnosti k zvýšeniu produktivity vášho traktora Fendt Vario.

          

Technické parametre Fendt 900 Vario
  922 Vario 924 Vario 927 Vario 930 Vario 933 Vario 936 Vario
Motor
menovitý výkon (kW/PS) (ECE R24) 140 / 190 154 / 210 176 / 240 199 / 270 220 / 300 243 / 330
max. výkon (kW/PS) (ECE R24) 162 / 220 176 / 240 199 / 270 220 / 300 242 / 330 265 / 360
menovitý výkon (kW/PS) (EG 97/68) 6) 158 / 215 172 / 234 194 / 264 217 / 295 238 / 324 261 / 355
max. výkon (kW/PS) (EG 97/68) 167 / 227 180 / 245 202 / 275 224 / 305 245 / 333 269 / 366
počet valcov / chladenie / nabíjanie / ventilátor 6-valcov, štvorventilová technológia / voda / turbodúchadlo, medzichladič / Visctronic (plne elektronické)
vstrekovanie / regulácia motoru / recirkulácia spalín Common-Rail / EDC / AGRex
vŕtanie / zdvih (mm) / objem (cm3) 108 / 130 / 7142
menovité otáčky (U/min) 2200
otáčky pri max. výkone (U/min) 1900
maximálny krútiaci moment (Nm/ot/min)   913 / 1450 1000 / 1450 1100 / 1450 1218 / 1450 1310 / 1450 1482 / 1450
prevýšenie krútiaceho momentu (%) 40 41 36 34 31 35
optim. spotreba paliva (g/kWh) 200 197 198
objem palivovej nádrže (l) 660
interval výmeny oleja (prevádzkové hodiny)5) 500
Prevodovka a PTO
typ prevodovky plynulá Vario prevodovka
jazdný rozsah: Rozsah I (vpred / vzad) 0,02 až 34 km/h / 0,02 až 20 km/h
jazdný rozsah: Rozsah II (vpred / vzad) 0,02 až 60 km/h / 0,02 až 33 km/h
maximálna rýchlosť (km/h) 602) 7)
zadné PTO (ot./min) 540E / 1000 / 1000E1)
predné PTO1) 1000
Hydraulický systém
typ Load-sensing
výkon hydr. čerpadla (l/min) 160 (2161))
pracovný tlak (bar) 200
regulácia zadných ramien EHR regulácia zadných ramien, tlmenie kmitov
prídavné hydraulické okruhy max. série: Version Profi: 8dw4) (4dw4)) elektr. ventily / krížová páka
prídavné hydraulické okruhy max. série: Version Power: 4dw4) (3dw4)) elektr. ventily
max. zdvihová sila zadných ramien (daN) 11800
max. zdvihová sila predných ramien (daN) 5550
max. odoberateľné množstvo oleja (l) 87
Rozmery a hmotnosti
pohotovostná hmotnosť podľa DIN 70020 (kg) 10080 10260
perm. celková hmotnosť (kg) na 2-okruhovej brzdovej sústave 16000 (180009))
perm. celková hmotnosť (kg) na 1-okruhovej brzdovej sústave 15000 (1800010))
maximálne zaťaženie na závese (kg) 2000
celková dĺžka (mm) 5655
celková šírka (mm) 2750
celková výška (mm) 3322 3372
svetlá výška3) (mm) 480 510 570
rázvor (mm) 3050
rozchod predných kolies3)(mm) 2100
rozchod zadných kolies3)(mm) 2050 2000
polomer otáčania (m)11) 6,08 6,45 6,58
Elektrická výbava
štartér (kW) 4,7
batéria 12V / 170Ah
alternátor 14V / 2 x 150 A
Kabína
typ 5 stĺpcová priestranná kabína, 3-bodové vzduchové odpruženie
klimatizácia tónované predné, bočné a zadné okná, strešné okno, automatická klimatizácia

1) = voliteľne, 2) = v závislosti na krajine registrácie, 3) = v závislosti na pneumatikách, 4) = môže byť tiež prevádzkovaný ako jeden 5) = na polovicu pri použití MERO, 6) = výkon špecifikácie pre registráciu
7) = iba profesionálna verzia s 2-okruhovou brzdnou sústavou, 8) = voliteľne 1-okruh brzdovej sústavy, iba 50 km/h, 9) = pri 40/50 km/h, 10) = V 40 km/h Maximum, 11) = bez brzdy (pre 2-okruh
Žiadna brzda konania brzdy je to možné), so štandardnými pneumatikami Profi verzie


Fotografie Fendt 900 Vario

Fendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 VarioFendt 900 Vario

Videá Fendt 900 Vario

Dokumenty Fendt 900 Vario

Servis techniky Fendt v SR zabezpečuje:Mesačná 24
945 01 Komárno

Telefón +421 37 69 217 28
Fax +421 37 7413 925
Email hriadel.servis@hrd.sk
Web

Komplexná starostlivosť o zákazníka vyžaduje kvalitný záručný a pozáručný servis. Spoločnosť Hriadeľ sa so svojim servisom môže naozaj pýšiť. V roku 2006 ako jediný podnik  vo Východostrednej Európe získal certifikát FENDT STAR SERVIS od nemeckého výrobcu AGCO GmbH.  Udelenie certifikátu je podmienené plnením prísnych odborných kritérií a potvrdzuje vysokú, profesionálnu úroveň poskytovaného servisu. Servisní pracovníci sú pravidelne školení a testovaní tak z teoretických vedomostí ako aj z praktických skúseností. Servisné práce zabezpečuje po celom Slovensku 12 profesionálnych mechanikov, pre ktorých je k dispozícií 8 komplexne vybavených servisných vozidiel. Vlastnú servisnú dielňu máme v Nitre a koncom roka 2007 sme otvorili v rámci nových priestorov spoločnosti najmodernejšiu- štvorboxová, neskôr v roku 2008 v Rimavskej Sobote a v roku 2010 až šes´tboxovú v Zlatnej na Ostrove .Spoločnosť má 24 hodinovú servisnú pohotovosť.

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo