Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Xerion

Traktor Claas Xerion

Typom XERION vrcholí ponuka kolesových traktorov firmy CLAAS. Pričom XERION sa tak trochu vymyká z označenia kolesový traktor, pretože svojou mnohostrannosťou a úžitkovými vlastnosťami tento pojem výrazne predčí. Kabína nastaviteľná do troch polôh, niekoľko spôsobov riadenia, jazdné stratégie, popr. vysokovýkonnostná hydraulika sú atribúty, ktoré si žiadajú pomenovať toto vozidlo názvom systémový traktor.

Nejedná sa totiž len o ťažký ťažný prostriedok k ťahovým prácam pri príprave pôdy či siatie, ale o inteligentný stroj použiteľný v mnohých oblastiach poľnohospodárskych aj iných činností.

 

Motor

Veľké srdce
Pri otáčkach motora medzi 1600 a 1700 ot / min, produkuje silný šesťvalec menovitý výkon 335 K / 247 kW. Dokonca pri otáčkach 1500 a 1700 ot / min, tento motor poskytuje ťažnú silu ktorá môže byť ľahko porovnávaná s pásovým traktorom. Neuveriteľná sila krútiaceho momentu 1450 Nm v 1500 ot / min radí XERION 3300 na vrchol triedy traktorov s výkonom 300 K.

Pevný rám
V konvenčných traktoroch, má motor a prevodovka nosnú funkciu vďaka stavbe podvozku. XERION 3300 je iný. Tento traktor je vybavený pevným rámom. Motor a prevodovka je inštalovaná cez pružné segmenty, ktoré zaisťujú minimálny prenos vibrácií na kabínu.

Sila pôsobiaca cez predný a zadný hydraulický záves je rovnomerne rozložená do pevnej rámovej konštrukcie a ďalej na štyri veľké kolesá.

 

Prevodovka

Nekonečne premenlivý v pohybe
Vďaka  jeho plne reverzovateľnému a nekonečne premenlivému ZF Ecco 3.5 prenosu, XERION 3300 má zaručený permanentný pohon všetkých kolies. Jazdný režim a smer jazdy sú kontrolované v jednoduchom dotyku gombíku. Štyri jazdné režimy sú automaticky aktivované v oboch smeroch jazdy. Medzi 0 a 50 km / h, XERION 3300 radí rýchlosti hladké a bez prerušenia k sile. To dosiahne 50 km / h a ešte operuje v úspore paliva otáčania motora 1,800 rpm.

Štyri jazdné režimy
XERION 3300 môže mať štyri módy. Požadovaný režim je ľahký vybrať cez CEBIS. AUTOMOBILOVÝ mód - jednoducho stlačíte plynový pedál a vy budete riadiť ako keby ste v automatickom aute. V PLAVBE mód - regulácia rýchlosti jazdy drží útočníky a spiatočný prevodový stupeň stály. RUČNÝ REŽIM - otáčanie motora a prevodový pomer je vybratý nezávisle cez pedál a špičku prsta váhadlo. Plynová páčka mód - je užívaná vtedy, keď je  práca s odberom energie. V stálom otáčaní motora, rýchlosť vozidla je kontrolovaná len zmenou v prevodovom pomere.

 

Pojazdové ústrojenstvo

XERION 3300 TRAC stredné výkony na poli.

Štyri rovnaké - riadené kolesá
XERION 3300 má 18 ton prípustnej celkovej váhy na ceste a až 30 ton na poli. Váha je distribuovaná rovnomerne v pomere 53% vpredu a 47% vzadu na 4 kolesách so širokým obutím, umožňujúci znamenitý prenos výkonu motora. V závislosti od typu obutia, XERION 3300 má polomer otáčania len 12 až 13 metrov. Tým je, aj cez svoju veľkosť, jedinečne manévrovateľný.

Náhon na štyri kolesá
XERION 3300 môže ďakovať za enormnú riaditeľnosť jeho inteligentnému štvorkolesovému systému.

Vlečná väzba
Vlečená väzba má 110 mm priemer a je umiestnená presne medzi osami. Vďaka ideálnemu umiestneniu väzby umožňuje zaťažiť oje prívesu až 15 tonami.

Výhody sú:
- optimálna distribúcia odvlečenej hmotnosti

- vyhovuje pravidlám pre pohyb vozidiel na verejných komunikáciách

 

Hydraulika

Keď budete potrebovať, pohne i horou!

Predné a zadné zdvihové vybavenie
Pôsobivý, silný hydraulický systém je plne kontrolovaný pokročilým riadiacim systémom CEBIS. Sila predného zdvihového zariadenia má maximálne zaťaženie 8 ton oproti zadnej, ktorá môže manipulovať so zariadením dosahujúcim hmotnosti až 12 ton.

Vysoký tlak pre ťažkú prácu
Hydraulický systém poháňa dve silné axiálne piestové čerpadlá. Jedno čerpadlo poháňa hydrauliku pracovného náradia a druhé zvyšok hydraulických rozvodov traktora - napríklad riadenie. Výkonnosť každého z čerpadiel je 200 barov prevádzkového tlaku a prietok 150 litrov oleja / min. Na prove aj na zadnej časti môže byť pripojených až 5 ventilov. Moderná hydrodynamická spojka umožňuje priame spojenie náradia bez olejových netesností. Na prianie je možné XERION 3300 dovybaviť ďalšou hydraulikou a to čerpadlom o výkone 275 barov tlaku oleja a s prietokovou kapacitou 235 l / min. S ním je možné pripojiť množstvo ďalších pracovných prvkov, prostredníctvom ktorých môžete z XERIONU 3300 dostávať maximum výkonu.

 

Kabína

Neporaziteľný tím: XERION a jeho uvoľnený vodič.

Flexibilný traktor neznamená len to, že je možné stroj použiť k rôznorodým operáciám, ale tiež že môže byť tiež riadený takmer každým. Budete môcť ovládať celý komplex technológií bez nutnosti venovať tréningu veľa času. Inžinieri CLAAS previedli ambície na ľahké ovládanie stroja do praxe.

Ergonomická multifunkčná stavacia páka
Ovládnete až 16 funkcií stroja stlačením spínača na multifunkčné stavacie páky XERION.

Kabína, ktorá Vás poteší
Pracovné prostredie zohráva hlavnú úlohu pri uľahčení vzájomnej interakcie medzi človekom a strojom. Kabína XERIONu na Vás ihneď zapôsobí:

   * Priestranný dizajn, veľké okná, pohodlné vybavenie

   * Perfektná všestranná viditeľnosť

   * 3-smerovo nastaviteľný stĺpik riadenia pre viac priestoru pre nohy

   * Sedadlo vodiča s integrovaným 27 l chladiacim boxom

   * C-MATIC automatický systém klimatizácie s integrovaným kúrením

Pokročilé zavesenie kabíny
Odpruženie kabíny traktoru XERION spoľahlivo pohlcuje najtvrdšie nárazy. Zabezpečuje pohodlnú jazdu dokonca i v kopcovitom teréne.

 

Údržba

Vieme že Váš čas je príliš drahocenný
Vývoj stroja smeroval ku kombinácii maximálneho výkonu a minimá údržbového času. Nový XERION 3300 a jeho predĺžené intervaly údržby a zjednodušenie montáže je výsledkom snahy inžinierov CLAAS.

Niekoľko údajov ako dôkaz:
   * Interval výmeny motorového oleja je stanovený až na 500 pracovných hodín

   * Interval výmeny oleja prevodovky je stanovený až na 1.500 pracovných hodín

   * Všetky údržbové miesta sú rýchlo a ľahko prístupné

   * Vzduchový filter je ľahko prístupný

   * Vykurovacie teleso a hydraulika sú extrémne ľahko prístupné

 

XERION 5000

Revolúcia v triede nad 400 k
Na veľtrhu Agritechnica 2009 v Hannoveri predstavila spoločnosť CLAAS najsilnejší variant svojho systémového traktora XERION, a to dvoma modelmi XERION 4500 a XERION 5000. Posunula tak hranicu svojich najsilnejších traktorov nad pomyselnú hranicu 400 k a nezastavila ju ani meta 500 k, pretože silnejší z dvojice predstavených traktorov dosahuje maximálny výkon 524 k.

Už existujúci rad traktorov XERION 3300 a najmä 3800 dokázal, že tento traktor dosahuje výborné ťahové vlastnosti a bezkonkurenčnú spotrebu paliva. Kombinácia hmotnosti až 18 t, všetkých rovnako veľkých pneumatík s veľkou plochou odtlačku, silného motora v kombinácii s plynulou prevodovkou totiž XERION už predurčili k prenosu vysokého výkonu na podložku. Nové trendy v modernom poľnohospodárstve si však vyžadujú ešte silnejšie stroje, ktoré by boli schopné pracovať s pracovnými zábermi 10-12 m vysokou pracovnou rýchlosťou, alebo vo väčších pracovných hĺbkach.

Riešením je používanie pásových, kĺbových alebo kĺbových traktorov s pásmi, ktoré sa však stretávajú so šírkou presahujúcou povolené 3 m, malou prepravnou rýchlosťou a hlavne zastaralými prevodovkami typu PowerShift.

Spoločnosť CLAAS prichádza na trh s revolučným riešením v tomto segmente traktorov novou radou svojho prémiového produktu, traktorom XERION radu 4500 a 5000. Nejedná sa len o inovácie v existujúcich modeloch, ale o kompletne nový traktor navrhnutý do tých najťažších podmienok.

Základom nového traktora je silný rám, do ktorého sú uložené motor Caterpillar C13 s mohutným krútiacim momentom až 2.350 Nm a hlavne najdôležitejšia časť celého konceptu XERION, nová plynulá prevodovka ZF. Spolu s novými pneumatikami s rozmerom 900/60 R42 a vysokou maximálnou hmotnosťou cez 20 ton sa tak na trhu s poľnohospodárskou technikou objavil obor, prekračujúci možnosti súčasných traktorov o jednu triedu!

Pre viac informacii kliknite TU.

Technické papametre Claas Xerion
  XERION 3300 TRAC
XERION 3300 TRAC VC
XERION 3800 TRAC
XERION 3800 TRAC VC
 
Motor
6 valec Caterpillar, turbodmiešadlo, chladenie plniaceho vzduchu sériovo
zdvihový objem 8804
menovité otáčky (min-1) 2100
menovitý výkon pri otáčkach 2100 min-1 podle ECE R 24 (kW/k) 224 / 305 253 / 344
menovitý výkon pri otáčkach 2100 min-1 podle EC/97/68 (kW/k) 246 / 335 268 / 364
maximálny výkon pri otáčkach motora podľa ECE R 24 (kW/k pri otáčkach min-1) 246 / 355 pri 1600 do 1800 279 / 379 pri 1800
maximálny točivý moment pri otáčkach motora (Nm pri min-1) 1500 pri 1500 1620 pri 1400
objem palivovej nádrže (l) 620
Prevodovka
ZF ECCOM 3.5 sériovo
plynulý pohon pojazdu CVT sériovo
maximálna pojazdová rýchlosť v oboch smeroch (km.h-1) 50
zadný vývodový hriadeľ s otáčkami 1000 min-1, koncovka vývodového hriadeľu 1 3/4" (20 drážková a 6 drážková)
medzinápravový diferenciál 100 % svornosť, lamelová konštrukcia
Poháňané riadiace nápravy
uzávierka diferenciálu 100 % svornosť, elektrohydraul. ovládanie, lamelová konštrukcia s automatickým vypínaním
Podvozok
koncept TRAC 4 rovnako veľké kolesá
riadenie všetky kolesá, riadenie predných / zadných kolies
rozloženie hmotnosti (vpredu/vzadu) 53 % / 47 %
zaťaženie (t) pri 50 km.h-1 (mení sa podľa zemského špecifického nariadenia) až 18
Brzdy
prevádzková brzda hydraulicky ovládaná lamelová brzda v olejovom kúpeli, zosilnenie posilovačom pôsobiacim na všetky kolesá
parkovacia brzda elektrohydraulicky uvolňovaná brzda s pružinovým posilovačom
Hydraulická sústava
max. objem hydraulickej nádrže (l) 130
max. odoberateľné množstvo (l) 80
Hydraulický okruh ( zdvíhací záves, prídavné ovládacie prístroje)
max. pracovný tlak (Mpa/bar) 20 / 200
max. prietokové množstvo 190
max. počet vonkajších rozvádzačov 5
max. prietokové množstvo na 1 okruh hydrauliky (l/min) 110
max. hydraulický výkon (kW) 45
Hydraulická sústava "Power Hydraulic"
pracovný tlak (bar) 260
max. prietokové množstvo pri menovitých otáčkach 2100 min-1 (l/min) 235
max. odber výkonu (kW pri min. otáčkach 1200 min-1) 90
Spojovacie zariadenie závesu
Celkové zvislé oporné zaťaženie
automatické závesné ústrojenstvo, čap D 38, vypuklý 2000
závesné ústrojenstvo s ťažnou guľou, K-80 3000
držiak závesu Piton Fix 3000
držiak závesu s K-80 4000
výkyvné tiahlo, krátke, čep D 33, D 40, D 50 3000
výkyvné tiahlo s K-80 3500
ťažná guľa za kabínou 110 mm 15000
CUNA D3, 50 mm 2500
Čelný zdvíhací záves
  kategória III N, dvojčinný
priebežná zdvíhacia sila / max. zdvíhacia síla kN / dráha zdvihu, max. (mm) 70 / 80 / 841
spínacia funkcia zdvíhanie, spúšťanie, plávajúca poloha
Zadný zdvíhací záves
  kategória III N, dvojčinný
priebežná zdvíhacia sila / max. zdvíhacia síla kN / dráha zdvihu, max. (mm) 115 / 117 / 756
spínacia funkcia zdvíhanie, spúšťanie, plávajúca poloha
regulačná hydraulika (typ regulácie) polohová / silová, tlmenie kmitov
Rozmery a hmotnosti
celková dĺžka bez čelného závažia (mm) 6630
celková šírka (mm) min. 2490
celková výška podľa použitých pneumatík (mm) 3720
rázvor kolies (mm) 3300
priechodnosť podľa vybavenia priemer ráfiku 32“, 470 mm
priemer ráfiku 42“, 570 mm
najmenší polomer otáčania (m) 6
pohotovostná hmotnosť (bez pneumatík) (kg) 10200

Fotografie Claas Xerion

Claas XerionClaas XerionClaas XerionClaas XerionClaas XerionClaas XerionClaas XerionClaas XerionClaas Xerion

Videá Claas Xerion

Dokumenty Claas Xerion

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo