Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Nectis

Traktor Claas Nectis - Argumenty, ktoré presviedčajú.

ECTIS 267 F vyznamenaný za "traktor roka" v kategórii špeciálny traktor (vinohradníctvo / záhradníctvo).
NECTIS - stopercentná flexibilita.

Traktor NECTIS možno charakterizovať jednou vetou: najmodernejšia technológia a flexibilita uspokojujúca všetky požiadavky. S tromi rozdielnymi šírkami je vhodný pre akékoľvek použitie vo vinohradníctve a ovocinárstve - či už v úzkych riadkoch vinohradov alebo v ovocných sadoch. Jeho vysoký výkon motora od 68 do 101 k (podľa ISO TR 14396) uspokojí všetky nároky. Rozmanitosť jeho vybavenia umožní prispôsobenie individuálnym pracovným podmienkam vo Vašej prevádzke. Tešte sa na svoj traktor NECTIS na mieru.

NECTIS VO - špecialista v úzkom vinohrade
NECTIS VO je so svojou vonkajšou šírkou 1 m a so zodpovedajúcimi pneumatikami najštíhlejší model traktora pre bezproblémovú jazdu medzi riadkami v tradičnom vinohradníctve.

NECTIS VL - profesionál v každom smere
Pri použití vo vinohrade, kde dnes už toľko nezáleží na každom centimetri šírky, ale skôr na stabilite a výkone, je pre Vás silný NECTIS presne to pravé.

NECTIS F - nasadená sila
Vysoký výkon, veľa komfortu, nový design s nepatrným množstvom rohov a hrán - NECTIS F má všetko, čo potrebujete k ošetrovaniu svojich sadov.

 


Motor

   * Výkon ktorý zapôsobí
   * Motory s výkonmi od 68 do 101 k (podľa ISO)
   * Veľká pracovná nezávislosť a úsporná spotreba
   * Výkonný motor s kvapalinovým chladením
   * Jednodielna kapota motora výhodná pre údržbu


S plným krútiacim momentom
S vysokým krútiacim momentom a jeho vynikajúcim nárastom bude pre Vás prekonávanie prekážok hračkou. Konštantný výkon zaručuje optimálnu ťažnú silu a optimálny výkon vývodového hriadeľa.

Hospodárna spotreba paliva
Motory úsporné na spotrebu paliva v spojení s veľkou a ľahko prístupnou palivovou nádržou s objemom 68 l zaručujú mimoriadny akčný rádius. Voliteľná prídavná palivová nádrž o objeme 19 l zvýši kapacitu Vášho traktora na celkových 87 l. Vďaka tomu sa predlžuje doba využitia stroja.

Dlhé intervaly údržby
Dlhé intervaly údržby 500 prevádzkových hodín významne zníži Vaše prevádzkové náklady. Okrem toho sme urobili všetko preto, aby sme údržbu spríjemnili a zjednodušili na najmenšiu možnú mieru. Jednodielna kapota motora môže byť zdvihnutá úplne do krajnej hornej polohy. Preto sú motor a diely vyžadujúce intenzívnejšiu údržbu, ako filter vzduchu a chladič, ľahko dosiahnuteľné. Jednotlivé diely chladiča môžu byť pre jednoduchší postup čistenia presunuté alebo sklopené. To všetko spoločne šetrí čas a peniaze.Prevodovka

REVERSHIFT - zmena smeru jazdy obratom ruky
Ovládacia páka reverzačnej prevodovky REVERSHIFT sa nachádza priamo pod Vašimi prstami na volante. Obyčajnou špičkou prsta zmeníte smer jazdy bez použitia spojkového pedálu. Rýchlo, pohodlne a bez časovej straty.

Prevodovka TWINSHIFT - zrýchlenie stlačením tlačidla
Radenie pod zaťažením TWINSHIFT na rukoväti radiacej páky Vám umožní zmeniť pojazdnú rýchlosť stlačením tlačidla 2 príslušných spínačov, bez prerušenia ťažnej sily. Jednoduchšie a efektívnejšie radenie neexistuje.

Radenie bez spojkového pedálu
Všetky traktory CLAAS s prevodovkou REVERSHIFT disponujú spojkovým systémom, ktorý v dennej praktickej prevádzke ponúka najvyššiu mieru komfortu a bezpečnosti. Spolu s červeným spínačom v prednej časti radiacej páky preradíte na iný prevodový stupeň bez použitia spojkového pedálu - na poli aj na pozemnej komunikácii. K tomuto jedinečnému komfortu obsluhy Vám reverzačná prevodovka ponúka v neutrálnom postavení zastavovanie a rozbiehanie bez spojkového pedálu.


Hydraulika

V každom pracovnom nasadení plný hydraulický výkon.

Výhody hydrauliky traktora NECTIS:
   * Najvýkonnejšia hydraulická sústava na trhu
   * Hydraulická sústava s 3 hydrogenerátormi a celkovým prietočným množstvom až 109 l
   * Maximálne 4 prídavné ovládacie rozvádzače
   * Maximálne 8 hydraulických rýchlospojok zadných a 6 bočných

NECTIS sme pre Vás vybavili najvýkonnejšou hydraulickou sústavou, ktorá je aktuálne na trhu. Tá Vám umožní súčasné použitie náradia v čelnom, bočnom a zadnom pripojení. Zo sedadla vodiča kontrolujete všetky funkcie pripojeného náradia a tým zvyšujete svoj denný výkon.

Sila troch hydrogenerátorov
Voliteľná hydraulická sústava s 3 hydrogenerátormi u traktorov prekvapuje celkovým dopravným výkonom prietokového množstva 109 l.min-1. Jeden hydrogenerátor s výkonom 48 l.min-1 napája tri prídavné ovládacie rozvádzače a zdvíhací záves, nezávislý hydrogenerátor s výkonom 36 l.min-1 zásobuje štvrtý ovládací rozvádzač. Tretí hydrogenerátor s výkonom 25 l.min-1 slúži na napájanie traktora. Výsledok stojí za to. Dokonca aj pri súčasnej prevádzke zdvíhacieho závesu a riadenia zostáva ešte dostatočný dopravný výkon pre hydromotory pripojeného náradia. Tak sa môžete vždy spoľahnúť na optimálnu flexibilitu jazdy a schopnosť manévrovania pri trvalo vysokom pracovnom výkone.

Inteligentné kombinovanie
NECTIS môže byť na prianie vybavený štyrmi prídavnými ovládacími rozvádzačmi pre pripojené náradie. Maximálne 8 hydraulických prípojok vzadu a 6 hydraulických prípojok na boku premení NECTIS v naozajstného pracovného dravca. Jednoduché čelné, zadné a bočné pripojenie vedie k prídavnej úspore času. Pomocou regulátorov prietoku môžete otáčky náradia obratom ruky prispôsobiť akýmkoľvek pracovným podmienkam. Dva voliteľné ovládacie rozvádzače preberajú kontrolu hydraulicky ovládaných dolných stabilizátorov a zdvíhacích ramien.

Pojazdové ústrojenstvo
Pripravený na prevádzku v každom teréne

Vaše výhody:
   * Jedinečná obratnosť
   * Mimoriadna ťažná sila
   * Vysoká miera bezpečnosti

Neporovnateľná obratnosť
Rýchle a presné otáčanie je ďalšou špecialitou traktora NECTIS. Špecifický dizajn podvozku a maximálny uhol natočenia kolesa 55 ° umožňujú v závislosti na pneumatikách polomer otáčania 3,6 m. Tak sa môžete bez problémov otáčať aj na najužších miestach na konci riadku. Navyše meníte iba 3,5 otáčkami volantom smer jazdy zľava doprava alebo naopak.

Mimoriadna ťažná sila
Vďaka ideálnemu rozloženiu hmotnosti presviedča NECTIS tiež mimoriadnou ťažnou silou a stabilitou. Pomocou servoriadenia pohonu prednej nápravy a záveru diferenciálu zdoláte bezproblémovo aj tie najnáročnejšie prekážky.

Variabilný výkon vývodového hriadeľa
NECTIS je sériovo vybavený vývodovým hriadeľom s otáčkami: 540/540E; alebo 540/1000 a otáčkami závislými na pojazdovej rýchlosti. Dokonalé prenášanie výkonu motora na vývodový hriadeľ umožňuje použitie náradia intenzívneho výkonu. Progresívne radenie obmedzuje nárazy a prispieva tak k predĺženiu životnosti Vášho traktora NECTIS a pripojeného náradia.

Ukľudňujúca istota
Vysoko výkonná brzdová sústava s kotúčmi v olejovom kúpeli a automatické zaradenie pohonu prednej nápravy pri brzdení (celkové zvýšenie brzdového účinku) sú zárukou maximálnej miery bezpečnosti. Tak s prehľadom zvládnete aj tie najzložitejšie situácie pri jazde.


Kabína

NECTIS - práca s komfortom.

Výhody vďaka jeho komfortu:
   * Dlhšie pracovné dni za špičkový čas
   * Logické a jednoduché ovládanie
   * Optimálny výhľad do celého okolia
   * Výkonná klimatizácia
   * Účinné tlmenie hluku
   * Uvoľnení a motivovaní vodiči
   * Prevažnú časť svojho pracovného dňa strávite v kabíne. Práve preto sme pri projektovaní nášho traktora NECTIS kládli najväčší dôraz na pohodlie.
   * Viac miesta na pracovisku. Priestranné pracovisko je snom každého vodiča. Cez rozsiahlo konštruovanú kabínu neboli pri traktore NECTIS prekročené požiadavky na maximálnu šírku. Široký uhol otvorenia dverí uľahčuje vstup a výstup. Veľkoplošné sklá umožňujú dokonalý výhľad do okolia, ktorý je zárukou stálej kontroly. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené pohodlne v dosahu vodiča.


Intuitívne ovládanie
   * Všetky ovládacie prvky sú ergonomicky usporiadané a môžu byť už za krátku dobu zvládnuté podvedome.
   * Časové straty spôsobené nepohodlnou manipuláciou sú tak už minulosťou. Páka radenia prevodových stupňov a ovládacia páka reverzačnej prevodovky (smere jazdy), ako aj ovládacie prvky hydraulickej sústavy sú v priamom dosahu vodiča.
   * Jednoduchým pohybom zapnete pohon vývodového hriadeľa, nastavíte polohu zdvíhacieho závesu alebo ovládate hydraulickú sústavu.
   * Digitálny palubný prístroj je prehľadný, do najmenších podrobností premyslený a už predtým v modelovej rade CELTIS osvedčený.
   * Stačí jediný pohľad a máte všetko pod kontrolou.

 

Pre viac informacii kliknite TU.

Technické parametre Claas Nectis
  NECTIS 227 NECTIS 237 NECTIS 247 NECTIS 257 NECTIS 267
Motor
výrobca - typ N.E.F
počet valcov / sanie 3 plniace turbomiešadlo 4 atmosférické sanie 4 plniace turbomiešadlo
zdvihový objem (cm3) 3364 4485
menovité otáčky (min-1) 2300
menovitý výkon – ISO 14396 (kW/k) 50 / 68 58 / 79 60 / 82 66 / 90 74 / 101
menovitý výkon – ECE R24 (kW/k) 49 / 66 57 / 77 59 / 80 65 / 88 73 / 99
max. točivý moment (Nm) 267 310 330 366 400
otáčky pri max. točivom momente (min-1) 1400
nárast točivého momentu (%) 27 29 28 33 29
kvapalinové chladanie sériovo
ventilátor s viskóznou spojkou sériovo
palivová nádrž (l) 68
prídavná palivová nádrž (l) (nie pre VE) 19
výfukové potrubie hore voliteľne
výfukové potrubie dole sériovo
akumulátorová batéria (V/Ah) 12 / 110
alternátor (A) 90
interval výmeny oleja 500
  NECTIS VE 227-237 NECTIS VL 227-237-247-257-267 NECTIS F 227 247-257-267
Prevodové ústrojenstvo
mechanická reverzačná prevodovka 12 / 12
pomalá verzia – min./max. pojazdová rýchlosť (km.h-1) 1,5 / 30
veľmi pomalá verzia – min./max. pojazdová rýchlosť (km.h-1) 0,5 / 30
mechanická reverzačná prevodovka + dvojnásobné mechanické radenie pod zaťažením 24 / 24
min./max. pojazdová rýchlosť (km.h-1) 0,5 / 30 - 40
Zadná náprava
rozmer príruby (mm) - VE/VL/F (mm) 890 1240
elektrohydraulicky / mechanicky ovládaný uzáver diferenciálu sériovo sériovo / voliteľne
hydraulické brzdy v olejovom kúpeli sériovo
Vývodový hriadeľ
hydraulicky / mechanicky ovládaný sériovo / - sériovo / voliteľne
otáčky vývodového hriadeľu - vybavenie 540; 540/540E; 540/1000
vývodový hriadeľ závislý na pojazde sériovo
Pohon kolies zadnej nápravy
dodáva sa u modelov 227 - 237 -
Predná hnacia náprava (pohon všetkých kolies)
výkyvná náprava (vysoko zavesená) sériovo -
výkyvná náprava (nízko zavesená) - sériovo
max. uhol natočenia kolies (°) 55
odklon kolesa VE / VL / F (°) 6 7
polomer zatáčania (m) 3,60 3,45-3,65 3,50-3,65
radenie pohonu prednej nápravy (elektro-hydraulicky ovládané) sériovo

Fotografie Claas Nectis

Claas NectisClaas NectisClaas Nectis

Videá Claas Nectis

Dokumenty Claas Nectis

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo