Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Lexion 770 - 740

Kombajn Claas Lexion 770 - 740

 

Požiadavky narastajú. Nový kombajn LEXION -veľký náskok.

Iba jediná sila mohla dokázať, že LEXION je tak úspešný už po dlhé roky: naši zákazníci. Ich názor je preto meradlom našej práce.

Pozorne sme počúvali, vnímali, rozvíjali a aplikovali. Preskúmali sme každý detail. Zlepšili sme všetko, čo sa zlepšiť dalo, použili sme najnovšie technológie, všetko sme znovu vzájomne dobre skombinovali a celku sme dodali nevšednú, sviežu podobu. Výsledok: nový LEXION.

Nová kabína

Viac miesta, viac pohodlia, lepší výkon vodiča
Nový LEXION má kabínu ešte priestrannejšiu ako jeho predchodca a poskytuje vodičovi mimoriadnu voľnosť pohybu, prehľad a vynikajúci výhľad do všetkých strán. Príjemná trvalá klimatizácia, mimoriadne nízka hladina hluku a trojnásobne nastaviteľný stĺpik riadenia zabezpečujú prvotriedne pracovné podmienky.

Pohodlné sedadlo
Maximálnu podporu tu nájde každý, kto musí byť aj pri sedení dynamický a činorodý:
   * Aktívna kontrola prostredia zabezpečuje optimálnu ventiláciu a ochranu pred potením, bez toho aby bol vodič vystavený škodlivému prievanu.

   * Vzduchové odpruženie s automatickou kontrolou výšky sa samo prispôsobí hmotnosti vodiča a účinne tlmí vibrácie až o 40%.
   * Pneumatická dvojnásobná opora bedrovej chrbtice udržiava chrbát v pohode.
   * Vyhrievanie sedadla je vybavené automatickým termostatom.

Sedadlo spolujazdca

   * Integrovaná lakťová opierka vľavo na dverách.
   * Sklopné operadlo ako "desiatový stolík".
   * Zväčšená chladiaca schránka s objemom 43 l a držiak na fľaše.
   * Početné ďalšie odkladacie priehradky.

Osvetlenie
Systém osvetlenia zaručuje aj za tmy dokonalý výhľad na celé pracovisko aj na komponenty stroja. Inteligentný koncept osvetlenia obsahuje okrem iného aj oneskorené zhasínanie svetlometov. Svetlomety H9 aj xenónové svetlomety premenia noc v deň.

   * Až 10 pracovných svetlometov
   * Osvetlenie pre sklopné adaptéry
   * Osvetlenie strán, osvetlenie strniska, osvetlenie osi riadenia
   * Automatické osvetlenie výsypníku zásobníka zrna
   * Automatické osvetlenie pre jazdu vzad
   * Osvetlenie čistiaceho ústrojenstva, zásobníka zrna, úhrabkov
   * Servisné svetlá pod bočnými panelmi
   * Mobilný pracovný svetlomet


Elektronika

 

Údaje možno rýchlo spracovať a odoslať
Nový elektronický systém posúva elektronické ovládanie na vyššiu úroveň a zlepšuje funkčnosť kombajnov LEXION. So svojou rýchlejšou dátovou komunikáciou v elektronickej sieti je LEXION už dnes pripravený na požiadavky budúcnosti.

CEBIS
Informácie, registrácia, riadenie a kontrola - to sú úlohy elektronického palubného informačného systému CEBIS. Vyznačuje sa jasným a logickým členením štruktúry menu.

CEMOS
CEMOS má správne nastavenie. Elektronický systém optimalizácie stroja CLAAS (CEMOS) spĺňa požiadavky asistenta, ktorý vždy nájde to správne nastavenie kombajnu z hľadiska výkonu, kvality, bezpečnosti a efektívnosti.

GPS PILOT
Satelitom podporovaný GPS PILOT využíva signály systému Global Positioning System a vedie LEXION automaticky pozdĺž kosenej hrany s presnosťou na 2 cm. Jednoducho si pole pomocou GPS PILOT rozdeľte na rovnako veľké "záhony". Zabránite tak neproduktívnemu dodatočnému koseniu úzkych zvyšných pruhov.


Multifunkčná ovládacia páka
Páka pre väčší komfort. V pravej lakťovej opierke sedadla vodiča je zabudovaná multifunkčná páka, ktorá má najväčší význam pre vynikajúci komfort pri jazde a ovládaní nového stroja LEXION. S jej pomocou budete citlivo regulovať rýchlosť jazdy a riadiť množstvo ďalších funkcií, napríklad:

   * nastavenie výšky kosiacich adaptérov
   * AUTO PILOT, LASER PILOT, GPS PILOT
   * výsypník zásobníka zrna
   * zastavenie žacieho ústrojenstva
   * ovládanie prihŕňača
   * vyprázdňovanie zásobníka zrna

Ďalší ovládací spínač je umiestnený na zadnej strane multifunkčnej páky. Dvojitá funkcia umožňuje buď ručné priečne nastavenia žacieho ústrojenstva alebo ručné prestavenie stola sekačky VARIO.


Mlátiace ústrojenstvo APS


Urýchľovací bubon v priechodnom ústrojenstve
Patentovo chránený, vynikajúci a výkonný systém ponúka iba firma CLAAS. Rozhodujúci náskok získava firma CLAAS už pred priechodnosťou bubnom. Drastické zrýchlenie zberaného produktu z 3 m / s na 20 m / s spúšťa reťaz mimoriadne efektívnych procesov.

Jedinečný mlátiaci systém APS

   * Vďaka urýchľovaciemu bubnu dochádza k lepšiemu rozhrňovaniu zberaného produktu
   * Tok produktu je mimoriadne rovnomerný a až o 33% rýchlejší.
   * Vďaka vyšším odstredivým silám oddelí podstatne viac zŕn.
   * Až 30% všetkých zŕn sa zachytia už v prvom koši priamo pod urýchľovacím bubnom - výrazné odľahčenie hlavného koša.
   * Nesporne tak dochádza ku zvýšeniu výkonu až o 20% pri rovnakej spotrebe pohonných hmôt.


Dlhá dráha mlátenia
Pri mlátiacom ústrojenstve CLAAS APS sa podarilo pretiahnuť opásanie hlavného koša oveľa ďalej okolo mlátiaceho bubna, než je tomu u obvyklých riešeniach. Uhol opásania 151 ° nie je známy pri žiadnom inom mlátiacom ústrojenstve. Budete mať úžitok z šetrného mlátenia s veľkou medzerou mlátiaceho koša a nízkych otáčok mlátiaceho bubna, pri zníženej spotrebe paliva.

Kôš MULTICROP
Kôš v prevedení MULTICOP je vhodný pre akúkoľvek plodinu. Rýchla výmena troch segmentov minimalizuje dobu prestrojenia a maximalizuje hospodárnosť.

Najlepšia kvalita zrna je len vecou nastavenia
Pre čo najlepšie odklasnenie a odstránenie pleve ponúka systém APS možnosť prispôsobenia v niekoľkých stupňoch. S prvkom pre intenzívne mlátenie a odklasňovacími plechmi, ktoré vysuniete pákou behom okamihu, dosiahnete vynikajúcu kvalitu zrna.

Synchronizovaná súhra
Urýchľovací, mlátiaci a odmietací bubon sú poháňané centrálnym variátorom. Pri každej zmene otáčok mlátiaceho bubna sa synchrónne menia aj otáčky, príp. obvodové rýchlosti urýchľovacieho a odmetacieho bubna.

Výsledok: priebežne šetrné zaobchádzanie so zberaným produktom pri jeho rovnomernom toku.


ROTO PLUS

Premyslená celková koncepcia
Jedinečný mlátiaci systém APS doplnený exkluzívnym princípom ROTO PLUS. Tak vznikol suverénny a technicky premyslený systém APS HYBRID, ktorý pozoruhodným spôsobom dokladá náskok firmy CLAAS.

 

Separácia zvyškových zŕn ROTO PLUS
Rovnomerný prísun APS vytvára ideálne predpoklady pre separáciu zvyškových zŕn ROTO PLUS. Princíp ROTO PLUS je jednoduchý, ale mimoriadne účinný. Odmietací bubon mlátiaceho ústrojenstva APS oddeľuje slamu v dvoch prúdoch a privádza ju k obom protibežným vysoko výkonným rotorom.

Plynule regulovateľný variátor
Otáčky rotorov môžu byť transformované zo sedadla vodiča. Informačný systém CEBIS plynulo reguluje nastavenie otáčok v rozmedzí od 350 do 1 010 ot / min, a to nezávisle na otáčkach mlátiaceho bubna. Tak môžu byť otáčky nielen rýchlo prispôsobené podmienkam zberu rôznych plodín, obilnín a slamy, ale tiež prispievajú k ľahkému dosiahnutiu najlepšej výkonnosti stroja.

Vysoko výkonné rotory
Excentricky uložené rotory vyvíjajú obrovské odstredivé sily, aby odlúčili zo slamy zostávajúce zrná. Priemerom 445 mm a dĺžkou 4.200 mm ponúka LEXION mimoriadne veľkú separačnú plochu. Cez spádovú dosku pod rotory sa zmes zrna, slamy a pliev dostáva najskôr na stupňovitú dosku a z nej potom cez spádové stupne do sitovej skrine. To vedie k jej výraznému odľahčeniu.

Pohodlne prestaviteľné klapky rotora
LEXION 770 je vybavený hydraulicky, modely LEXION 760-740 elektricky prestaviteľnými lamelami pre variabilnú úpravu separačnej plochy rotorov. Otočným spínačom Hotkey môžete postupne otvorenú separačnú plochu košov rotora postupne zmenšovať ľahko a rýchlo z kabíny.


APS HYBRID SYSTEM

 

Výrazné výhody vďaka SYSTÉMU APS HYBRID
APS HYBRID SYSTEM - mlátiaci systém firmy CLAAS - predstavuje kombináciu dvoch vynikajúcich technológií: tangenciálneho mlátiaceho systému APS a vysoko efektívnej separácia zvyškových zŕn ROTO PLUS.

Iba CLAAS kombinuje oba systémy v jednom stroji a ponúka tak zreteľný náskok vo výkone oproti iným systémom. Toto presvedčivé spojenie ponúka excelentné prednosti:

   * Úprava otáčok bubna v priechodnosťou systému prebieha nezávisle na otáčkach rotorov.
   * Individuálne prispôsobenie celého procesu meniacim sa podmienkam úrody počas dňa.
   * Šetrné mlátenie pri vysokej priechodnosti

S veľkým predstihom pred ostatnými
LEXION so systémom APS HYBRID má vzhľadom k účinnej separácii zvyškových zŕn desaťkrát vyššiu rýchlosť toku produktu medzi rotormi a košmi a vzhľadom k vysokej odstredivej sile i zásadne odlišné separačné charakteristiky ako vytriasadlá.

Profitujte aj Vy z jedinečnej súhry APS ROTO PLUS.


Čistenie

Čistou prácou k brilantným výsledkom
Zrno uložené v mimoriadne veľkom zásobníku nového stroja LEXION prekvapuje svojou čistotou a kvalitou. Aj na tomto úseku sa systémy CLAAS dokonale doplňujú, pretože čistiaci systém JET STREAM je vyvinutý špeciálne pre separačné ústrojenstvo zvyškového zrna ROTO PLUS.

 

Dvojstupňové predčistenie
Dvojnásobne prefukovaný spádový stupeň zabezpečí intenzívne predčistenie. Rýchlostný ventilátor vytvára potrebný prúd vzduchu, ktorý možno z kabíny plynulo regulovať.

 
Úhrabky a GRANIMETER
Z množstva a zloženia úhrabkov možno vyvodzovať závery o najlepšom možnom nastavení stroja. Nová kabína umožňuje vodičovi priamy výhľad zo sedadla na osvetlené úhrabky. Elektrické prestavenie sita sa ovláda pohodlne z kabíny.

   
Čistiace ústrojenstvo 3-D

   * Dynamické vyrovnávanie svahu pomocou aktívneho ovládania horného sita
   * Plná stabilita výkonu na bočných svahoch s až 20% sklonom
   * Nevyžaduje žiadnu údržbu, odolný proti opotrebeniu
   * Rýchla a jednoduchá dodatočná montáž
   * Spoločne s AUTO CONTOUR ideálny "svahový balík"
 

12.000 litrov kvality
Ak mlátiace ústrojenstvo, separácia zvyškového zrna a čistiace ústrojenstvo splní svoje úlohy, zhromaždia sa v automaticky ovládanom zásobníku kvalitné zrná. Objemom až 12.000 l preukazuje nový LEXION svoju veľkosť i v záležitosti ukladania, samozrejme spolu s ďalšími výhodami.
Vďaka výkonnému systému horného vyprázdňovania opúšťa zásobník zrna každú sekundu až 110 l zberanej plodiny. Takto redukovaná doba vyprázdňovania poskytuje vodičovi viac času na to, aby sa mohol sústrediť na mlátenie. Dokonalé vyprázdnenie zásobníka zaručuje jeho konštrukcia a hladké plochy.


Hospodárenie so slamou


Krátka rezanka vďaka SPECIAL CUT II
Od rotorov sa slama dostáva priamo do rezačky ktorej intenzitu je možné prispôsobiť konkrétnym podmienkam. 108 obojstranne nabrúsených nožov tesne vedľa seba, priečne ostrie a stierací hrebeň sú zárukou krátkej rezanky. Aby sa drvenie a rozdeľovanie slamy ďalej optimalizovalo, je LEXION naviac vyrobený výkyvným trecím prvkom. V konečnej fáze sa útržky privádzajú k radiálnemu rozhadzovaču.

Efektívny radiálny rozhadzovač
Perfektné rozhadzovanie kvalitnej slamy zaručuje radiálny rozhadzovač s dvoma rozhazovacími rotormi otáčajúcimi sa navzájom v protismere. Zmes rezanky a pliev sa zachytí v pohybe, ešte sa zrýchli a rovnomerne sa rozhodí na celú pracovnú šírku. Riadený pohyb vnútorného a vonkajšieho vodiaceho plechu zaručuje optimálnu kvalitu rozhodu.

LEXION teda vykonáva efektívne rozhadzovanie slamy s minimálnou vynaloženou silou, a to aj za tak nevýhodných podmienok, ako je mimoriadne veľké množstvo slamy, silný bočný vietor alebo práca vo svahu. Šírku rozhodu je možné v systéme CEBIS nastaviť celkovo aj pre každú stranu.

Rovnomerné rozhadzovanie pliev
Krátka rezanka a plevy prichádzajú zo sitovej skrine k odmetaču pliev alebo k ventilátoru. Kompresor pliev má hydraulický pohon a rozhadzuje produkt vychádzajúci zo sitovej skrine rovnomerne za stroj. Regulačným ventilom toku možno individuálne nastaviť otáčky a tým aj šírku rozptylu.

Ventilátor pliev je ešte o krok ďalej. Preberá materiál a prepravuje ho priamo k radiálnemu rozhadzovaču. Rozhodujúca výhoda tohto systému: zmes pliev a krátkej rezanky, ktoré môžu tvoriť až 25% celkového priechodu, sa aktívne rozhadzuje a rozptyľuje sa po celej pracovnej šírke. Pri zbere kukurice sa otáčky odmetacej plevy a radiálneho rozhadzovača znižujú.


Motor / chladenie


CPS - CLAAS POWER SYSTEMS
Pod názvom CLAAS POWER SYSTEMS (CPS) kombinuje CLAAS tie najlepšie komponenty do jedného hnacieho systému, ktorý si hľadá seberovných. Maximálny výkon vždy tam, kde je potrebné. Ideálne prispôsobený pracovnému systému, s úsporou paliva, s rýchlou návratnosťou.
Pre nový LEXION to znamená: skúsenosti z 15 rokov vývoja strojov LEXION dali vzniknúť tomu najlepšiemu hnaciemu systému, aký bol kedy u firmy CLAAS vyvinutý. Pre najlepšie pracovné výsledky.

 

Moderné vysoko výkonné motory
Vynikajúci výdaj sily pri nízkej spotrebe - to sú vybrané špičkové motory: Mercedes-Benz alebo Caterpillar. Či už magnetickými ventilmi riadené jednotlivé vstrekovacie čerpadlá spolu s elektronickým riadením motora (Mercedes-Benz) alebo vstrekovací systém HEUI (Hydraulic Electronic Unit Injection): na technológii pohonov nového stroja LEXION je spoľahnutie. Suverénne zvládnu produktívnu prácu aj za zložitých zberových podmienok.

   * MB-Motor OM 502, V8 / 16 l (LEXION 770/760)
   * CAT-Motor C 13, R6 / 12,5 l (LEXION 750/740)
   * Norma pre výfukové plyny Tier 3 / stupeň IIIa
   * Optimalizovaný proces spaľovania
   * Vylepšené prevádzkové vlastnosti motora
   * Nízka spotreba paliva
   * Optimálny prenos výkonu
   * Objem palivovej nádrže až 1.150 l
   * Testované v CLAAS POWER SYSTEMS
 
Zvýšenie výkonu potrebuje rezervu sily
Extrémne vysoká priechodnosť vyžaduje patričné rezervy sily. Vďaka elektronickej regulácii zaručujú optimalizované motory pri poklese otáčok v stroji LEXION nadmerný výkon. Pre ešte väčšiu silu pri zníženej spotrebe paliva bola pri modeloch LEXION 750/740 optimalizovaná charakteristika motora. Menovité otáčky: 1.900 ot / min.

Inteligentný chladiaci systém
Modely LEXION 770/760/750 sú vybavené úplne novo upraveným planárnym odsávaním prachu. Kým vzduch je nasávaný zhora, zaisťuje automatické odsávanie prachu priebežné čistenie chladiča, pričom prach je odvádzaný smerom nadol. Pri modeli LEXION 740 zaisťuje automatické odsávanie prachu neustále čistenie hydraulicky rotujúceho koša chladiča.Hydraulika


Nová pracovná hydraulika: väčšia zdvihová sila, kratšia doba reakcie
   * Zlepšená účinnosť pracovníkov hydrauliky vďaka axiálnemu regulačnému čerpadlu (čerpadlo LS)
   * Prevádzkový tlak 200 bar (+ 10%)
   * Objem čerpaného oleja pracovného čerpadla 120 l / min (+ 50%)
   * Väčšia schopnosť zdvihu adaptérov: + 10% hmotnosti / + 50% vyššiu rýchlosť reakcie (technika proporcionálnych ventilov)
   * Maximálny reverzačný výkon aj pri chode naprázdno, o 10% vyšší krútiaci moment
   * Syntetický olej s vysokým indexom viskozity dodáva lepšie trecie vlastnosti
   * Menšia hlučnosť, pretože nedochádza k zmenám tlaku (konštantný tlak)
   * Nová efektívnejšia rozdeľovacia prevodovka čerpadla

 

CLAAS MONTANA

Svah považuje za rovinu
Vynikajúcu výkonnosť strojov LEXION možno zvyšovať aj na strmých svahoch. Nová pracovná hydraulika zlepšuje funkcie celého riadenia MONTANA.

Efektívne mlátenie rovnako ako na rovine
Ústredným prvkom strojov LEXION MONTANA je ich hnacia náprava. Otočením portálov s hydraulickými naklápacími valcami sa kolesá prispôsobia terénu. Podvozok strojov MONTANA vyrovná bočný sklon až 17% a pozdĺžny sklon až 6%. To umožňuje zabezpečiť aj v strmých oblastiach veľký mlátiaci výkon a rovnako efektívnu prácu ako na rovine.

MULTI CONTOUR
Inovačný systém MULTI CONTOUR ovláda naklápací rám a prestavovanie žacieho uhla v závislosti na polohe náprav a rovnako tak aj všetky známe funkcie AUTO CONTOUR.


Výhody stroja MONTANA:

   * Priečne vyrovnávanie vo svahu so sklonom až 17%
   * Pozdĺžne vyrovnávanie až do 6%
   * Lepšia trakcia vďaka uzávierke diferenciálu
   * Lepšia obsluha
   * Lepšie funkcie celého riadenia stroja MONTANA vďaka novej pracovnej hydraulike
   * Hydrostatický jazdný pohon 30 km / h
   * Citlivá jazda
   * Väčšie pohodlie pre vodiča
   * Rovnaký výkon ako na rovine


Pohon / pneumatiky

Suverénne na cestách: pohodlný, pohyblivý, šetrný voči pôde.

Hydrostatický jazdný pohon
Hydrostatický jazdný pohon nového stroja LEXION možno pohodlne ovládať multifunkčnou pákou - nie je treba zapínať spojku, netreba radiť. Vďaka elektrohydraulickému konaniu ide LEXION ako luxusné vozidlo. Pohodlné ovládanie sa samozrejme odráža aj na vyššom výkone: rýchlejšie otáčanie, optimálne prispôsobenie rýchlosti jazdy premenlivým podmienkam pri zbere. Variant Extrapower: pohon na všetky kolesá. Pri jazde po ceste možno podľa modelu voliť maximálnu rýchlosť 25, 30 alebo 40 km / h.

ACTIVE TRAC
LEXION 770 premýšľa a aktívne rozhoduje spolu s Vami: Protiprešmyková regulácia v pohone na všetky kolesá ACTIVE TRAC.

   * Senzory na prednej náprave a oboch stranách zadnej nápravy okamžite zistí prešmykovanie
   * Prestaviteľné hydromotory na náprave všetkých kolies mení otáčky, resp. krútiaci moment v závislosti na situácii
   * Inteligentné riadenie dovolí stroju LEXION 770 pokračovať v jazde s maximálnou trakciou a minimálnym sklzom
   * Výhody: maximálna ťažná sila, znížená spotreba paliva


TERRA TRAC

Nová generácia TERRA TRAC.

Pretože nároky na rýchlosť vzrastajú: rýchlosťou 40 km / h do práce ako blesk
Každá minúta, ktorú kombajn ušetrí na ceste, príde na poli k dobru. Keby sa konali majstrovstvá sveta, bol by LEXION 750 TERRA TRAC s neprekonateľnou rýchlosťou 40 km / h na ceste nesporným favoritom ako najrýchlejší kombajn na zemeguli.

Šetrnosť k pôde znamená zvýšenie výnosov
TERRA TRAC novej generácie znamená: Váš LEXION sa pri jazde z poľa na pole pohybuje rýchlejšie než akýkoľvek iný kombajn, a to pri bezpečnej jazde, vysokom komforte jazdy a vynikajúcim držaním stopy. TERRA TRAC znamená dlhšiu dobu práce na poli a výrazné zvýšenie výkonu v kampani. Lepšia prispôsobivosť terénu, rovnomernejšia výška strniska, menšie zaťaženie stroja a o 30% plochejšia špička tlakových cibulí hovoria samy za seba. Výhrou je aj šetrný prístup k pôde.

Nová generácia TERRA TRAC, komfortný tlak, ako to predtým nebolo
TERRA TRAC znamená, že Váš LEXION sa bude po poli pohybovať ako v bačkorkách. Dôvodom je úplne nová konštrukcia: všetky komponenty nového TERRA TRAC (hnacie koleso, obežné koleso a podperné valce) sú samostatne odpružené - to zmenšuje nárazy na karosérii a strojné vybavenie, zvyšuje pohodlie vodiča a zaručuje lepšiu stabilitu v zákrutách.

Automatické vyrovnávanie úrovne

   * Hydropneumatické odpruženie sa môže za prevádzky naplnením alebo odľahčením hydraulických valcov zdvíhať alebo spúšťať.
   * Hnacie koleso, obežné koleso a oporné valce sú uložené ako otáčavé proti sebe, uloženie podporujú hydraulické valce s integrovaným tlakovým zásobníkom.
   * Efekt: automatické vyrovnávanie úrovne pre lepšiu stabilitu pri zatáčaní

Prehľad: pásové pojazdové ústrojenstvo TERRA TRAC
Ten. kto sa dnes pri zbere chová citlivo k pôde a vyhýba sa jej zhutneniu, nemusí zajtra počítať so stratou.

   * Transportná šírka iba 3,28 m (LEXION 750)
   * Transportná šírka iba 3,49 m (LEXION 770/760)
   * Ochrana pôdy: o 66% nižší tlak ako u kolesových strojov
   * Lepšie trakcie (kukurica / vlhko / svah)
   * Väčšia stabilita vo svahu (bočný svah)
   * Menší jazdný odpor, menší sklz, nižšia spotreba paliva
   * Dlhšia doba nasadenia, vyšší výkon v kampani
   * Plná schopnosť jazdy po ceste rýchlosťou 30 alebo 40 km / h


Údržba

Nízke náklady
Pokiaľ ide o údržbu, prekvapí nový LEXION príkladnou ochotou. Intervaly údržby sú dlhé, interval pre výmenu oleja v pracovnej hydraulike činí 1.000 hodín. Ak by to predsa len bolo príliš dlho a bolo by potrebné údržbu vykonať, je všetko vďaka optimálnemu prístupu rýchle a jednoduché.


   * Kryt chladiča planárneho odsávania je pri modeloch LEXION 770/760/750 možné úplne vyklopiť smerom nahor.
   * Výklopný kôš chladiča pri stroji LEXION 740
   * Mobilné sklopné rebríky pre jednoduchý výstup k motoru a ostatným miestam údržby.
   * Otvárateľný zadný kryt separačného ústrojenstva
   * Pneumatické zariadenie s tlakovzdušnou hadicou a pištoľou pre pohodlné čistenie
   * Mazacie pulty pre ľahké dosiahnutie mazaných bodov
   * Schránka pre ukladanie, napr pre skrinku s náradím
   * Nová konštrukcia bočných klapiek (sendvičová hliníková konštrukcia) pre ešte jednoduchší prístup

Nová konštrukcia bočných klapiek
Nové bočné kryty sú sendvičové hliníkové konštrukcie čím umožňujú jednoduchý prístup ku všetkým miestam údržby. Táto nová konštrukcia minimalizuje nebezpečenstvo korózie, rovnako ako celkovú hmotnosť stroja.

 

Pre viac informacii kliknite TU.

Technické parametre Claas Lexion 770 - 740
  770 / 770 TERRA TRAC 760 / 760 TERRA TRAC 750 / 750 TERRA TRAC / 750 MONTANA 740
Mlátiace ústrojenstvo
urýchlovací bubon (APS) štandardne
MULTICROP štandardne
šírka mlátiaceho bubna (mm) 1700 1420
priemer mlátiaceho bubna (mm) 600
otáčky mlátiaceho bubna (ot./min.) 395-1150
otáčky mlátiaceho bubna s redukčnou prevodovkou (ot./min.) 166-483 166-483 (MONTANA) 166-483
bubon s mlátiacimi lištami štandardne
uzatvorený bubon s mlátiacimi lištami voliteľne
7/18 mlátiaci koš voliteľne
uhol opása nia mlátiaceho koša (°) 142
plocha hlavného mlátiaceho koša (m2) 1,26 1,06
prestavenie mlátiaceho koša, elektrohydraulické s poistkou proti preťaženiu štandardne
synchronný chod urýchlovacieho a odmietacieho bubna štandardne
automatický napínací systém variátora bubna štandardne
veľký žľab na zachytávanie kameňov štandardne
mlátiace ústrojenstvo na ryžu - voliteľne -
Separačné ústrojenstvo zbytkového zrna
vysoko výkonné separačné rotory systému ROTO PLUS 2
dĺžka rotora (mm) 4200
priemer rotora (mm) 445
otáčky rotora (ot./min.) - 800/640/500 (962)
otáčky rotora s variátorom (ot./min.) 450-1250 360-1050
variabilná plocha separačného rotora voliteľne
Čistiace ústrojenstvo
čistiaci systém JET STREAM štandardne - štandardne
plastová prípravná doska (delená, vyberateľná dopredu) štandardne
ventilátor turbínový, 8násobný turbínový, 6násobný
prestavenie ventilátora, elektricky štandardne
dvojité spádové stupne, prefukované tlakovým vzduchom štandardne
delená, protibežná sieťová skriňa štandarne
čistiace ústrojenstvo 3-D voliteľne
celková plocha sít (m) 6,2 5,8 5,1
prestavenie sít, elektricky štandardne
spätné vedenie pozberu k urýchľovaciemu bubnu štandardne
pozber je možné sledovať počas jazdy z kabíny štandardne
zobrazenie pozberu v CEBIS voliteľne
GRAINMETER voliteľne
Zásobník zrna
objem (l) 12000 10500 10500 (9600 MONTANA) 9600
uhol natočenia výsypníka (°) 101
výkon vyprázdňovania (l/s) 110 100
merač výnosu QUANTIMETER voliteľne
automatické mazanie reťazí výsypníka voliteľne
Rezačka slamy
rezačka slamy SPECIAL CUT II, 108 nožov voliteľne -
rezačka slamy SPECIAL CUT II, 72 nožov - voliteľne
rezačka STANDART CUT, 64 nožov voliteľne -
rezačka STANDART CUT, 52 nožov - voliteľne
radiálny rozhadzovač voliteľne
hydraulické prestavenie štandardne
rozmetač plevelov - voliteľne
rozdelovací ventilátor s radiálnim rozhadzovačom voliteľne
Podvozok
bočné vyrovnávanie náklonu do 17% - voliteľne -
pozdĺžne vyrovnávanie do 6% - voliteľne -
pásový podvozok TERRA TRAC - štandardne (TERRA TRAC) voliteľne (TERRA TRAC) -
pásový podvozok TERRA TRAC štandardne (TERRA TRAC) - voliteľne (TERRA TRAC) -
ACTIVE TRAC voliteľne -
prevod na všetky 4 kolesá 4-TRAC - voliteľne
dvojstupňová prevodovka štandardne - voliteľne (štandardne MONTANA) -
40 km/h - voliteľne (TERRA TRAC) -
pojazdová rýchlosť 30 km/h štandardne voliteľne voliteľne (štandardne MONTANA) -
citlivá jazda štandardne -
Motor
výrobca Mercedes Benz Caterpillar
typ OM 502 LA C 13
počet valcov/ zdvihový objem (l) V 8 / 16,0 R 6 / 12,5
regulácia elektronická
menovité otáčky (ot./min.) 2000 1900
výkon motora pri menovitých otáčkach (ECE R 120) (kW/k) 390/530 350/476 317/431 287/390
maximálny výkon (ECE R 120) (kW/k) 431/586 390/530 343/466 317/431
norma pre výfukové plyny Tier 3 / stupeň IIIa štandardne
meranie spotreby paliva voliteľne
objem palivovej nádrže (l) 1150 1150/950 (800 MONTANA) 800
planárne odsávanie z koša chladiča štandardne -
rotujúce odsávanie z koša chladiča - štandardne
EASY
CEBIS štandardne
TELEMATICS voliteľne
management zákaziek voliteľne
mapovanie výnosov voliteľne
CRUISE PILOT voliteľne
CEMOS voliteľne
GPS PILOT, LASER PILOT, AUTO PILOT voliteľne
Hmotnosti
(môžu byť odlišné v závislosti na vybavení) kolesový stroj
bez adaptéra, rezačky a rozmetače pliev, plná palivová nádrž (kg)
17950 17400 16500 16200

Fotografie Claas Lexion 770 - 740

Claas Lexion 770 - 740 Claas Lexion 770 - 740 Claas Lexion 770 - 740 Claas Lexion 770 - 740 Claas Lexion 770 - 740 Claas Lexion 770 - 740

Videá Claas Lexion 770 - 740

Dokumenty Claas Lexion 770 - 740

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo