Informácie o projekteMapa stránokKontakty
Online výstava agrotechniky a agrotechnológií. Otvorené 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Claas Avero

Kombajn Claas Dominator

 

Prvý vo svojej triede s APS
Mlátiace a separačné ústrojenstvo APS poskytuje už v typoch LEXION a Tucano vynikajúcu prácu. Teraz je táto osvedčená mlátiaca technológia firmy CLAAS prvýkrát k dispozícii aj v kompaktnej triede.

APS znamená pre Váš zber:
   * Rýchlejší tok zberaného produktu

   * Zreteľne vyššia úroveň separácie
   * Kôš MULTICROP pre všetky zbierané plodiny
   * Až o 20% vyšší výkon pri rovnakej spotrebe paliva

S novým žacím kombajnom AVERO je nielen váš podnik menej závislý, ale tiež zber je podstatne kratší a ekonomickejší.

 

Nová kompaktná trieda
Moja deklarácia nezávislosti.
AVERO. Kompakt novej triedy od firmy CLAAS.

Nový AVERO od firmy CLAAS je ideálny stroj pre menšie a stredné podniky, ktoré usilujú o vlastnú mechanizáciu. Kompaktný, výkonný, spoľahlivý a vybavený všetkými prednosťami, obvyklými u strojov CLAAS: pohodlná obsluha, úsporná prevádzka a bezproblémová údržba.

Patrí len vám. Začať je veľmi jednoduché. Investícia do vlastnej techniky je investíciou do vlastnej nezávislosti.

Komfortné pracovné prostredie nemôže chýbať.

 

   * AVERO disponuje rovnakým pripojením sekačky ako LEXION a Tucano
   * Žacie ústrojenstvo VARIO - o 10% vyšší výkon
   * Vďaka APS až o 20% vyšší výkon
   * Rýchle prispôsobenie na rozdielne plodiny prostredníctvom mlátiaceho koša MULTICROP
   * Intenzívne vytriasadlá slamy CLAAS
   * Veľkopriestorová kabína VISTA CAB
   * Premyslená koncepcia osvetlenia
   * Ľahko obsluhovateľná multifunkčná rukoväť
   * CLAAS INFORMATION SYSTÉM - CIS

Jednotlivé diely konštrukcie AVERO sú na seba optimálne prispôsobené, čím je dosiahnuté vysokej výkonnosti za všetkých tých hospodárskych podmienok


Mlátiace ústrojenstvo

20% viac výkonu, 0% viac pohonných látok.
 
Jedinečné mlátiace ústrojenstvo APS
Rozhodujúci náskok firmy CLAAS vzniká už pred priechodnosťou bubnom. Výrazné urýchlenie zberaného výrobku z 3 m / s na 20 m / s spúšťa reťazec extrémne efektívnych postupov:

   * Prostredníctvom urýchľovacieho zariadenia je zberaný produkt lepšie rozhrňovaný.
   * Tok zberaného produktu je rovnomerný a až o 33% rýchlejší
   * Odstredivé sily pôsobia podstatne silnejšie
   * Až 30% všetkého zrna je oddelené už v prednom koši priamo pod urýchľovacím bubnom - významné odľahčenie hlavného koša

Celkové zhrnutie: dochádza k zvyšovaniu výkonu až o 20% pri rovnakej spotrebe paliva. APS sa oplatí.

Dlhá mlátiaca cesta
Pri mlátiacom systéme CLAAS APS sa podarilo pretiahnuť opásanie hlavného koša oveľa ďalej za mlátiaci bubon, ako u konvenčných riešeniach. Uhol opásania 151 ° nie je známy u žiadneho iného mlátiaceho ústrojenstva. Máte prospech z šetrného mlátenia s veľkou vôľou mlátiaceho koša a nízkym počtom otáčok bubna pri redukovanej spotrebe pohonných hmôt.

Lepšia kvalita zrna
Pre čo najlepšie odklasnenie a odstránenie pliev  ponúka mlátiaci systém APS viacstupňové prispôsobovacie možnosti a prídavné zariadenia. Patria k nim napríklad elementy intenzívneho mlátenia a odklasňovacie plechy. Odklasňovacie plechy možno aktivovať počas sekundy pomocou páky vedľa vkladacieho kanálu. V súčinnosti s inými výhodami APS tak vzniká výsledok, ktorý 100% presvedčí: najvyšší separačný výkon pri vynikajúcej kvalite zberaného produktu.

Flexibilný predný kôš
Predný kôš je dimenzovaný ako MULTICROP kôš a tým sa prispôsobí každej zbieranej plodine. Rýchla možnosť zámeny dvoch košových segmentov minimalizuje prípravný čas a maximalizuje úspornosť.

Kompaktný princíp CLAAS
Mlátiací systém APS pracuje tak efektívne, že separácia zvyšných zŕn v AVERO vystačí z menej vytriasadlami, ako by človek predpokladal. Vďaka APS je oddelené 90% zŕn už zo slamy. Pre zostávajúcich 10% postačia štyri vytriasadlá slamy so štyrmi stupňami. AVERO tak vykoná viac ako porovnateľný stroj s 5 vytriasadlami slamy bez APS, zostáva ale v kompaktných rozmeroch stroja so 4 vytriasadlami slamy. To poukazuje na jeho hospodárnosť.

Štyri stupne
Štyri vytriasadlá slamy AVERO boli úplne novo koncipované a prispôsobené pre výkonný mlátiaci systém APS. Separácia zvyšných zŕn sa deje na celkovej dĺžke 3.900 mm pomocou 4 stupňových klávesov. K dispozícii sú stredné a bočné ozubené lišty. Dokonca aj veľké objemy slamy budú plynule a voľne prepravené.

Aktívne rozvoľnenie
Dodatočne je slama intenzívne vytrepaná cez ovládané čechracie prsty. Cez každú vytrásaciu plochu druhej klávesy zasahuje čechriaci prst plnou silou zhora do slamy. Našuchorenie vedie k plynulému priechodu a tenkej vrstve slamy. Tak vypadnú zostatkové zrná úplne ľahko zo slamy, separačný výkon je efektívne zvýšený.


Čistiace ústrojenstvo

Pohľad do zásobníka zrna: čistá práca
Keď mlátiace ústrojenstvo, vytriasadlá slamy a čistiace ústrojenstvo vykonajú svoju prácu, zhromažďuje sa v zásobníku kvalitné zrno. S objemom vo výške 5.600 l dokazuje AVERO aj v záležitosti priestornosti svoju veľkosť. Ale to nie je jeho jediná výhoda.

Demontovateľná prípravná doska
Na prípravnej doske prebieha už predtriedenie zrna (dole) rovnako ako pliev a krátkej slamy (hore). Z toho vyplývajúce odľahčenie horného sita zvyšuje kapacitu čistiaceho ústrojenstva. Na čistenie prípravnej dopravnej dosky po ukončenej žatve sa táto dá ľahko vybrať.

Silný ventilátor
V novom kombajne Claas AVERO zaisťuje vysoko výkonný ventilátor najjemnejšie čistenie zrna. Ventilátor je plynule regulovateľný z kabíny a zaisťuje dokonca aj pri rozdielnom zaťažení sita čisteným materiálom konštantnú stabilitu tlaku vzduchu a rovnomerné rozloženie tlaku. Nútené vedenie vzduchu znemožňuje zoslabenie prúdenia vzduchu.
   
Presvedčivé čistiace ústrojenstvo 3-D
K tomu pristupujú ešte presvedčivé prednosti čistenia 3-D vyvinutého firmou CLAAS:

   * Dynamické vyrovnávanie svahu pomocou aktívneho ovládania horného sita
   * Plná stabilita výkonu na bočných svahoch s až 20% sklonom
   * Absolútne bezúdržbové a neopotrebiteľné
   * Rýchla a jednoduchá dodatočná montáž
   * Výborný výkon aj na bočných svahoch.

So systémom čistenia 3-D zostáva výkon mlátičky AVERO stabilný aj vo svahu so sklonom až 20%. Dynamický systém svahového vyrovnávania umožňuje rozdeľovať zberaný produkt rovnomerne na hornom site aj pri plnom výkone. Tak ste schopní pracovať aj na bočných svahoch rovnakou pracovnou rýchlosťou ako na rovine.
 
Priamy náhľad
Niekedy povie rýchly pohľad viac než 1.000 snímačov. Veľké priehľadové okno v zadnej stene kabíny AVERO umožňuje vizuálnu kontrolu zberaného produktu. Okrem toho môžete pohodlne zo sedadla vodiča dohliadať na úhrabky. Priehľadové okno je dokonca osvetlené.Spracovanie slamy

Od krátkeho a malého po dlhé a našuchorené.

Krátka rezanka
AVERO rozdeľuje rovnomerne krátko narezanú slamu cez celú šírku rezacieho ústrojenstva a vyfukuje ju hlboko do strniska. Šírka rozhadzovania je pritom ľahko nastaviteľná. Principiálne sa rezanie vykonáva prostredníctvom rotačných nožov a nosníka s protinožmi. Rezačky CLAAS sú navyše vybavené protiostrím. Obe súčasti je možné individuálne nastavovať a tak prispôsobiť rozdielnym proporciám slamy. Preto nevyviazne žiadne steblo.

Najlepšia slama
K dlhej slame je AVERO úplne ohľaduplná. Vďaka šetrnému mláticiemu a separačnému postupu zostáva štruktúra slamy úplne zachovaná. To je ideálne pre vysokú kvalitu podstielky. Pri vypnutej rezačke slamy je pokos ukladaný v nakyprených riadkoch. Slama tak presychá rýchlejšie a môže byť ľahko zlisovaná do pevných balíkov.


Motor / pohon


So svalmi a hlavou na cestách
Robustný motor s objemom 6,6 l od firmy Caterpillar má skutočné rezervy. Prepožičiava stroju AVERO toľko sily, že je schopný i v tých najobtiažnejších zberových podmienkach dlhého produktívneho nasadenia. Moderná technológia zabezpečuje to, aby spotreba motorovej nafty bola prekvapivo malá.

Mimoriadne výkonný motor

   * Motor Caterpillar C 6.6
   * TIER 3 / EUROMOT llla
   * Technológia Common-Rail
   * Optimalizovaný spaľovací proces
   * Vylepšené prevádzkové vlastnosti motora
   * Nízka spotreba paliva
   * Optimálny prenos výkonu
   * 400 litrová palivová nádrž


Inteligentné pojazdové hnacie ústrojenstvo
Žiadna manipulácia so spojkou, žiadne radenie, zato plné sústredenie na žatvu. Inovatívny hydrostatický pohon pojazdu AVERO ovládate pohodlne multifunkčnou ovládacou pákou. Takéto zvýšenie obslužného komfortu sa prejavuje zvýšením výkonu. Rýchlejšie sa obraciate a môžete okamžite prispôsobiť pojazdnú rýchlosť meniacim sa hospodárskym podmienkam. Veľký objem hydrogenerátora zabezpečuje za každých podmienok agilné jazdné vlastnosti.

 

Rýchlejší prístup
Ako dlhé sú intervaly údržby AVERO, tak krátke sú jeho prestoje, v prípade, že k tomu dôjde. Všetky dôležité servisné body sú veľmi dobre prístupné. A to najlepšie: sami môžete jednoducho urobiť veľmi veľa vo veľmi krátkom čase. Tiež to je časť našej filozofie "Kompakt vytvára nezávislosť".

Jednoduchá údržba

   * Výklopné rotačné sito chladiča pre rýchle, manuálne čistenie
   * Veľké, priechodné bočné kryty pre nerušený prístup
   * Jednoduchý prístup k priestoru motora a ostatným oblastiam údržby prostredníctvom mobilného výklopného rebríka
   * Otvorenie krytu na vypadávanie slamy v prípade potreby
   * Dlhé intervaly údržby
   * Mazacie pulty
   * Úložný box pre náradie


Kabína / ovládanie

Všetko, čo zlepší dobrého vodiča.

Priestranná kabína VISTA CAB
Bol to dlhý pracovný deň, ale on sa tak necíti. Ak s touto vetou na perách smerujete s AVERO do stodoly, dosiahli naši inžinieri svojho cieľa. Vytvorili kabínu, ktorá je tak komfortná a ergonomická, že sa vodič môže úplne sústrediť na svoju prácu. Priateľský dizajn, veľa miesta, dobrý rozhľad na všetky strany a jednoducho obsluhovateľné prístroje robí deň práce v AVERO bez stresu, ako je to možné.

Veľkopriestorová, hlukovo optimalizovaná kabína:

   * Prehľadný ovládací panel s optimálnym rozmiestnením prvkov
   * Prestaviteľný stĺpik riadenia v troch smeroch
   * Pohodlné sedadlo spolujazdca
   * Automatická klimatizácia A / C MATIC
   * Uloženie centrálnej elektrickej sústavy v kabíne stroja
   * Prehľad s osvetlením pre kontrolu úhrabkov
   * Nastavenie mlátiaceho koša z kabíny

Mnohostranná multifunkčná ovládacia rukoväť
Ako dobre má vodič svoj stroj pod kontrolou, je pre produktivitu úrody rozhodujúce. AVERO sľubuje so svojou multifunkčnou ovládacou pákou najvyšší jazdný a obslužný komfort. S ňou regulujete pojazdnú rýchlosť a prepínate pohodlne medzi mnohými ďalšími funkciami:

   * Smer jazdy
   * Nastavenie žacieho ústrojenstva a prihŕňača
   * Zastavenie žacieho ústrojenstva (STOP)
   * ZAP / VYP vyprázdňovanie zásobníka zrna
   * Natáčanie vyprázdňovacej závitovky zásobníka zrna

Prehľadný informačný terminál
Kompaktný CIS terminál (CLAAS INFORMATION SYSTEM) je ergonomicky zabudovaný do ovládacieho panelu a umožňuje vodičovi rýchly prehľad nad veľkým množstvom dôležitých informácií o stroji. Tak sa dá súhra medzi vodičom a strojom v priebehu nasadenia priebežne optimalizovať.

Výkonné osvetlenie
Koncept osvetlenie AVERO zaisťuje za súmraku a v nočných hodinách lepšiu viditeľnosť. Až osem pracovných svetlometov zaisťuje optimálne osvetlenie Vášho bezprostredného pracovného prostredia. Mimo štandardného osvetlenia pre prevádzku po pozemnej komunikácii môže byť AVERO vybavený prídavným osvetlením pre sklápacie adaptéry.

 

Pre viac informacii kliknite TU.

Technické parametre Claas Avero
  240
Žacie ústrojenstvo
šírky pracovného záberu (m) C 660 (6,68 m), C 600 (6,07 m),
C 540 (5,46 m), C 490 (4,92 m),
C 430 (4,32 m), C 370 (3,71 m)
sklopné deliče štandardne
vzdialenosť kosy - šnekový dopravník (mm) 580
žacia frekvencia (zdvihy/min) 1120
viacprstový šnekový dopravník štandardne
hydraulická reverzácia štandardne
hydrostatický pohon prihŕňača (ot./min) 6 - 80
nastavenie otáčok prihŕňača, elekrohydraulické štandardne
nastavenie prihŕňača vo zvyslom smere (výšky), elektrohydraulické štandardne
nastavenie prihŕňača v pozdĺžnom smere, elektrohydraulické štandardne
Žacie ústrojenstvo VARIO
šírky pracovného záberu (m) V 600 (6,07 m), V 540 (5,46 m)
sklopné deliče štandardne
vzdialenosť kosy - šnekový dopravník (mm) 480 - 780 u repky 1080
viacprstový šnekový dopravník štandardne
hydraulická reverzácia štandardne
hydrostatický pohon prihŕňača (ot./min) 6 - 80
nastavenie otáčok prihŕňača, elekrohydraulické štandardne
nastavenie prihŕňača vo zvyslom smere (výšky), elektrohydraulické štandardne
nastavenie prihŕňača v pozdĺžnom smere, elektrohydraulické štandardne
Mlátiace ústrojenstvo
urýchlovací bubon (APS) štandardne
otáčky urýchlovacieho bubna 80 % mlátiaceho bubna
MULTICROP - mlátiaci kôš štandardne
šírka mlátiaceho bubna (mm) 1060
priemer mlátiaceho bubna (mm) 450
otáčky mlátiaceho bubna 650 - 1500 (ot./min) štandardne
otáčky mlátiaceho bubna 500 - 1400 (ot./min) štandardne
redukcia otáčok mlátiaceho bubna (ot./min) 300, 430, 550
uhol opásania separačného koša (°) 60
uhol opásania mlátiaceho koša (°) 151
výklopné klasňovacie plechy štandardne
nastavenie koša, 1 páka pre oba koše proporcionálne z kabíny štandardne
veľký lapač kameňov štandardne
Separačné ústrojenstvo zbytkového zrna
klávesové vytriasadlá 4
stupňovité klesajúce vytrásadlá 4
dĺžka vytrásadiel (mm) 3900
plocha vytrásadiel (m2) 4,13
separačná plocha (m2) 4,8
1 intenzívne vytrásadlo štandardne
Čistiace ústrojenstvo
odnímateľné prípravné dno štandardne
ventilátor lopatkový
prestavenie ventilátora, elektricky štandardne
delená, protibežná sieťová skriňa štandardne
čistiace ústrojenstvo 3-D štandardne
sitá 2 vrstvy
lamelové sito štandardne
celková plocha sít (m2) 3,00
spätné vedenie pozberu k urýchľovaciemu bubnu štandardne
sledovateľné počas jazdy z kabíny štandardne
Zásobník zrna
objem (l) 5600
uhol natočenia výsipníka (°) 101
výkon vyprázdňovania (l/s) 51
Rezačka slamy
rezačka slamy STANDARD CUT štandardne
Motor
výrobca Caterpillar
typ C 6.6
počet valcov / zdvihový objem (počet/l) R 6 / 6,6
regulácia elektronická
menovité otáčky 2200
výkon (ECE R 120) (kW(k)) 146 / 198
norma pre výfukové plyny EUROMOT Illa štandardne
objem palivovej nádrže (l) 400
Adaptéry
štandardné žacie ústrojenstvo C 660 - C 370
žacie ústrojenstvo VARIO V 600 - V 540
adaptér pre zber repky pre všetky štandardne a VARIO žacie ústrojenstvo
žacie ústrojenstvo Flex S 600 - S 510
sklápacie žacie ústrojenstvo C 450
RAKE UP P 420
Pneumatiky
vpredu 18.4-30 12 PR
23.1-26 12 PR R1 KB F20
23.1-26 12 PR R1 KB F16
620/75 R 30
650/75 R 32
28 LR 26
750/65 R 26
800/65 R 32
vzadu 12.5/80-18
14.5/75-20
500/60-22.5
Hmotnosť
bez žacieho ústrojenstva, režačky slamy* (kg) 8700

* - môže sa vybavenie mierne líšiť


Fotografie Claas Avero

Claas AveroClaas AveroClaas AveroClaas AveroClaas AveroClaas Avero

Videá Claas Avero

Dokumenty Claas Avero

Servis techniky Claas v SR zabezpečuje:

Moje meno:

Tel./e-mail:

Otázka:


 

Poľnohospodárska technikaNewsletter

Aktuálne informácie z AgroExpo priamo na Váš e-mail.

Poľnohospodárske spravodajstvo